پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۱۵۰۸۰
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: از مجموعه اطلاعاتی که تاکنون داشته ایم، یکی از مطالباتِ اصلیِ جریان حزبی، این بوده که ما کاندیدای مستقلی برای حزب داشته باشیم، اما هنوز تصمیمات روشنی در این زمینه گرفته نشده است.
شعار سال: «محمدصادق جوادی حصار»، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، درباره برنامه‌های حزب اعتماد ملی برای انتخابات ۱۴۰۰ به خبرنگار سیاسی برنا گفت: تصمیمات انتخاباتی حزب از سوی سخنگو اعلام می‌شود. هنوز به جمع بندی روشنی که بخواهیم بگوییم چگونه شرکت می‌کنیم، نرسیده ایم و قطعا راهبرد ما، ائتلاف با جریان اصلاح‌طلب است.

او افزود: از مجموعه اطلاعاتی که تاکنون داشته ایم، یکی از مطالباتِ اصلیِ جریان حزبی، این بوده که ما کاندیدای مستقلی برای حزب داشته باشیم، اما هنوز تصمیمات روشنی در این زمینه گرفته نشده است.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره دیدار برخی چهره‌های اصلاح طلب با مهدی کروبی بیان کرد: بحث اصلی کروبی با اصلاح طلبان، این است که سرمایه اصلی ما مردم هستند از این رو مردم باید به آینده امیدوار باشند و راه برون رفت از مشکلات پیش رو و موجود، از مسیر انتخابات می‌گذرد.

این چهره سیاسی اصلاح طلب توضیح داد: سخنان کروبی بدین معناست که ما باید ارتباطات مان را با مردم قوی‌تر کنیم و مردم هم با تضمین‌های حاکمیتی به این باور برسند که آنچه رأی مردم باشد در جامعه اعمال خواهد شد نه رأی فرامردمی و فراجناحی! بالاخره هر دو جناح کشور اگر بتوانند، رأی مردم را به سمت خود جذب کنند و از طرق دموکراتیک، شفاف و روشن بتوانند دولت تعیین کنند، حقشان است که در چهار سالی که دولت را اداره می‌کنند، مانعی سر راهشان نباشد و بقیه جریانات کشور هم به تناسب کمک کنند که برنامه‌های آن پیش برود.

جوادی حصار افزود: بعد از چهار سال اول یا چهار سال دوم، اگر آن برنامه‌ها موفق نباشد که البته اگر همکاری باشد قطعا بخش قابل توجهی از آن برنامه‌ها محقق خواهد شد، دوباره مردم رأی می‌دهند، هر کسی برنامه بهتر ارائه بدهد و توسعه بهتری ایجاد کند، مردم به او گرایش دارند.

او تاکید کرد: بحث اصلی کروبی این است که باید امور کشور را به آرای مردم بسپاریم و اگر به آرای مردم سپردیم، بزرگترین امنیت را برای کشور ایجاد کرده ایم.

این چهره اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح طلبان کاندیدایی دارند که تایید صلاحیت شود و برنامه هم داشته باشد؟ گفت: یکی از روش‌های اصلاحی این است که از فردیت بیرون بیاییم و به جمعیت برسیم، اینکه فردی به تنهایی، همه هنر‌ها را باهم داشته باشد به هیچ وجه میسر نیست. ما باید به سمت افرادی که اجماع روی آن‌ها آسان‌تر است و مقبولیت اجتماعی شان خوب است - نمی‌گوییم عالی-، برویم.

محمدصادق جوادی حصار تصریح کرد: اگر چنین فردی وارد میدان انتخابات شود، اما تیمی عمل شود نه اینکه آن فرد بگوید اکنون که من رییس جمهور هستم پس همه کار‌ها را به تنهایی انجام می‌دهم اگر این گونه نباشد و ما بتوانیم جریانی عمل کنیم، هر جریانی که پیروز شود نیرو‌های زبده، نخبه و سرآمد کشور را در جا‌های ممکن به کار گیرد از این رو اگر این اتفاق رخ دهد، فکر می‌کنم فردگرایی کمرنگ می‌شود.

این عضو حزب اعتماد ملی اشاره کرد: اگر رییس جمهوری منصف، معتدل و خیرخواهِ مردم، روی کار بیاید می‌تواند در حوزه وزارت خارجه از تجربه این ۸ سال استفاده کند یا اینکه ظریف دوباره وزیر امور خارجه شود یا یک فرد مشابه ظریف را در جایگاه وزیر امور خارجه، قرار گیرد. در حوزه‌های داخلی نیز همینطور؛ در عرصه‌هایی که ضعف داشتیم آن ضعف‌ها را باید به صورت مجتمع و جبهه‌ای بررسی کنند و افرادی را که در آن حوزه‌ها توانمندی‌های لازم را دارند انتخاب کرده و از تجربیاتشان استفاده کنند.

او تشریح کرد: اصل سخن بنده این است که اگر بخواهیم فردی را پیدا کنیم که همه توانایی‌ها را به صورت جامع و کامل دارا باشد، بسیار سخت بوده و به نوعی دست یافتنی نیست. از این رو باید به صورت متوسط نگاه کنیم. چراکه در مجموع، ۳ تا ۴ درصد نخبگان مفید، ۳- ۴ درصد دیگر هم نخبگان منتقد و مخالف هستند، یعنی نخبگان مثبت و منفی و این ۹۰ درصد میانی جامعه هستند که کشور را در اختیار دارند و ما باید این‌ها را به کار بگیریم و اگر توانستیم از این دو طیف طوری استفاده کنیم که آسیبی به کشور نرسد، این هوشمندی مدیران کشور را می‌رساند، ولی ما باید از آن ۹۰ درصد میانی آن‌ها که معدلی از متوسط به بالا دارند و بیشترشان در حوزه‌های مدیریتی، متوسط رو به بالا هستند، استفاده کنیم.

جوادی حصار عنوان کرد: اگر ما بتوانیم از این ۹۰ درصد به درستی استفاده کنیم راه اصلاح واقعی را پیدا کرده ایم، اما تا زمانی که همچنان با هم بجنگیم و گروهی بخواهد گروه دیگر را حذف کند، یا ندیده بگیرد و بخواهد با یک جریان کشور را مدیریت کند آن گروهی که از میدان خارج می‌شود چهار سال چوب لای چرخ دولت می‌گذارد؛ بنابراین با این رفتار‌ها در حقیقت نیروی خودمان را هدر می‌دهیم بنابراین باید جهانی‌تر به قضایا نگاه و ملی تر، عمل کنیم.

او افزود: به عنوان مثال به جریان و نیرو‌های توسعه آفرین در دنیا نگاه کنید، بدین گونه است که هر حزبی در از عرصه قدرت خارج شده و قدرت را واگذار می‌کند. بخش عظیمی از قدرت در اختیار همان حزبی است که بیرون می‌رود. به عنوان مثال در آمریکا، حزب دموکرات در حال پیروز شدن است، اما حزب جمهویخواه ۵۰ درصد قدرت کشور را در اختیار دارد. اما متأسفانه ما به گونه دیگری برخورد می‌کنیم وقتی یک جریان پیروز شد باید آبدارچی جریان مقابل در یک مدرسه هم تغییر کند. این چرخه، چرخه‌ای معیوب است و ما باید در سطح مدیران عالی که سیاست گذار هستند تغییر نگاه ایجاد کنیم. در واقع راه اصلاحی و بنیادین این است که ما با ثبات مدیریت و برنامه به آینده کشور فکر کنیم. منافع ملی باید بر منافع هر جریانی در کشور ارجحیت داشته باشد.

این چهره سیاسی اصلاح طلب در باره صحبت‌های کواکبیان که گفت اصلاح‎‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ نیز باید مشروط وارد شوند، تصریح کرد: حضور مشروط در انتخابات، بستگی به جریان مدیریت انتخابات دارد. اگر جریان مدیریت انتخابات به یک رقابت سالم و متوازن تن بدهد و بپذیرد که هر دو جریان در کشور می‌توانند در انتخابات با همه نیروهایشان حضور پیدا کنند و هر نتیجه‌ای که حاصل شد، برای کلیت نظام قابل دفاع و قابل احترام باشد، دلیلی وجود ندارد که اصلاح طلبان در انتخابات شرکت نکنند. اما اگر قرار بر این باشد که اصلاح‌طلبان هیچ گزینه‌ای نداشته باشند و هیچ امکانی برای پیروزی وجود نداشته باشد، تضمینی هم برای اجرای برنامه‌های بعد از پیروزی‌شان وجود نداشته باشد، چه دلیلی دارد که در انتخابات شرکت کنند. معلوم است که شرکت در یک بازی از پیش باخته، به نوعی هیزم زیر دیگ شدن جریان‌هایی است که به رأی مردم احترام نمی‌گذارند.

او بیان کرد: طبیعی است، اگر اصلاح‌طلبان به ویژه جریانات اصلی و تاثیرگذار اصلاح طلب در حوزه‌های حزبی هم بخواهند در انتخابات ورود کنند، بدون عقبه مردمی باختشان قطعی است. چرا باید در چنین شرایطی در انتخابات شرکت کنند یا کاندیدا بدهند.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره احتمال حضور مشروط اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ عنوان کرد: این بستگی به شرایط و نوع عمل مدیران انتخابات کشور دارد.
 
شعار سال با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از برنا،تاریخ انتشار:13آذر1399،کدخبر:1096369،www.borna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
0
0
کاندیدایی که طرفدار حزب مشخصی نباشه و منویات رهبری رو پی بگیره شیش هیچ از همه جلوتره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
0
0
انتخابات 1400 باید ی نظامی کارکشته بیاد که با جدیت خودش مملکت رو از این وضعیت در بیاره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
0
0
انتخابات 1400 چرا نتونسته هنوز که هنوزه این مشکل رو با خودش حل کنه؟ کاندیدا ها باید از الان معلوم می بودن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
0
0
هیچ کس کامل نیست چه برسه کاندید جامع و کامل
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
0
0
هنوز که البته کسی معرفی نشده ولی مردم ما عادت دارن انتخاب بین بد و بدتر رو
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین