پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۲۱۰۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
آیین پایانی هجدهمین جشنواره کتاب رشد برگزار شد
شعار سال: آیین پایانی هجدهمین جشنواره کتاب رشد با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در مدرسه دارالفنون تهران برگزار شد.

در جریان این نشست حسن ملکی، رییس سازمان پژوهش آموزش و پرورش گفت: هر ساله جشنواره‌های متعدد در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود. نام نانوشته سازمان پژوهش رسانه است، چون کتاب، فیلم، محتوای الکترونیکی رسانه است بر همین اساس معتقدیم مدیریت پیام رسان‌ها از اهمیت ویژه برخودار است.

او افزود: در مدیریت رسانه چند ضلع را می‌توان مطرح کرد که یکی از آن‌ها مدیریت تدوینی رسانه‌ها است. این رسانه‌ها در قالب کتب در اختیار دانش آموز و والدین قرار می‌گیرد.   نقش دوم نیز نقش ترغیبی است. سازمان پژوهشی باید در بین افراد انگیزه ایجاد کند و افراد در این روند تولیدات را به سازمان ارسال کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: سازمان پژوهش باید نقش ممیزی با شاخص‌های تعیین شده داشته باشد. نقش ممیزی حساس است. سازمان پژوهش به داوری می‌پردازد و سازمان پژوهش حکم تربیتی صادر می‌کند.

ملکی گفت: این نقش باید وسعت داشته باشد و عمق پیدا کند. باید تعدادی از ناشران در این عرصه وارد شوند که این مقوله شاخص موفقیت است. این جشنواره در عملیاتی کردن ماده قانونی ۸۲۸ موثر است. در حالی که هنوز رسالت این ماده قانونی ادا نشده است.

به گفته او ارزیابی آثار از اهمیت برخودار است. امسال مرکز نگهداری کودک از سوی مقام معظم رهبری در وزارت آموزش و پرورش در حال شکل گیری است. اولویت‌ها در سازمان پژوهش تهیه کتب برای مقطع پیش دبستانی است. در راستای تحول بنیادین باید دیگر اقدامات انجام شود.

 ملکی تاکید کرد: سازمان پژوهش نقش ترغیبی، ممیزی و ترکیبی را در فعالیت‌ها در دستور کار دارد. برای تهیه این بسته نقش ممیزی کافی نیست، نقش ترغیبی نیز کافی نیست، بلکه در نقش ترکیبی تمامی موارد باید با یکدیگر کار کنند و باید سازمان به عنوان یک واحد به فعالیت بپردازند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از برنا، تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۱۱۹۳۸۷، borna.news
اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Netherlands
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
0
0
اینکه ما در زمینه روان کودم بسته های فرهنگی کمی داریم از عدم توجه کافی مون به این حوزه ست
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
0
0
اينكه در زمينه پژوهش داريم عزممون رو جزم ميكنيم كه قدمي برداريم نشونه خوبيه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
0
0
رسانه هاي ايراني خصوصا از نوع ملي شون نياز دارن كه از نظر سواد حيلي رشد كنن
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: