پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۸۵۰۲
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
نسبت ادبیات و سیاست و اجتماع همواره نسبتی حساس و مناقشه‌برانگیز بوده است. امیر دبیری مهر در گفتگو با امیر خوشنویسان (بیداد) به بررسی و بازکاوی این نسبت در ایران امروز پرداخته است.
شعار سال: در پاسخ به این پرسش که ایا شعر و ادبیات فضای مناسب و تاثیر گذاری در حوزه سیاست و جامعه است؟ دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد. برخی معتقدند سیاست از امور عقلی است و نمی‌توان با شعر که تجلی احساسات است به آن پرداخت برخی هم بر این باورند که نفوذ و جاذبه شعر و ادبیات می‌تواند بهتر از رسانه‌های دیگری مفاهیم و درد و رنج‌ها را منتقل کند. امیر دبیری مهر دانش پژوه علوم سیاسی در ششمین برنامه دیدار اندیشه‌ها درباره تاریخچه و تحولات شعر و ادبیات اجتماعی از گذشته تا امروز ایران با امیر خوشنویسان متخلص به بیداد گفتگوی مفصلی کرده است. بیداد چند سال پیش با سرودن و انتشار شعر معروف "گیرم که گلاب شما اصل قمصر است" مورد توجه جامعه ادبی کشور قرار گرفت. او در این گفتگو بر خلاف تصور عمومی تاکید کرد او شعر سیاسی نمی‌گوید و اساسا علاقه‌ای به سیاست ندارد، اما به عنوان یک شاعر خراسانی و سبزواری دغدغه‌های جدی اجتماعی و انسانی دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از دیدارنیوز، تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹، کد خبر: ۸۲۳۰۳، www.didarnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: