پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۰۷۶۵
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
ظرفیان می‌گوید: *اتفاقی که در جمهوریت نظام افتاده این است که عامل اصلی تحقق مشروعیت نظام کمرنگ شده است و به نظر می‌رسد نقش مردم در سیاست، اقتصاد، فرهنگ و زندگی اجتماعی و هم در زندگی خصوصی‌شان به شدت کاهش پیدا کرده است. بنا نبود قالبی به نام جمهوریت باشد، ولی از محتوا خالی شود.
شعار سال: از ابتدای پیروزی انقلاب آنچه نباید انجام می‌شد و به ضرر کشوربود کدام است؟
چرا جمهوریت نظام درمعرض تهدید است؟
ظرفیان می‌گوید:
*اتفاقی که در جمهوریت نظام افتاده این است که عامل اصلی تحقق مشروعیت نظام کمرنگ شده است و به نظر می‌رسد نقش مردم در سیاست، اقتصاد، فرهنگ و زندگی اجتماعی و هم در زندگی خصوصی‌شان به شدت کاهش پیدا کرده است. بنا نبود قالبی به نام جمهوریت باشد، ولی از محتوا خالی شود.
*متاسفانه طی این ۴۰ سال به اشکال مختلف به این سمت رفتیم که همان نگرش از جمهوری اسلامی را که اندک‌سالاری گفته می‌شود محقق کنیم. عده قلیلی نقشه راه را تعیین می‌کنند و آن‌ها محق هستند و مشروعیت دارند، آن‌ها درک عمیقی از متافیزیک دارند، صلاحیت مردم دست آنهاست و آن‌ها باید این صلاحیت‌ها را تدوین کنند و مردم هم اگر آخرتشان را می‌خواهند باید آنچه را آن‌ها تدارک می‌بینند محقق و تایید کنند.
*اگر این نکته کلیدی را درک نکنیم که اسلامیت این نظام پیوند عمیق و جوهری با جمهوریتش دارد و به میزانی که اسلامیتش را غلیظ و جمهوریتش را رقیق می‌کنیم، دی‌ان‌ای این نظام را تغییر می‌دهیم، می‌تواند منجر به مرگش شود.
تعداد بازدید : 0

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت آپارات، تاریخ انتشار: 11 اسفند 1399، کد خبر: 4959563،  www.aparat.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین