پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۰۰۹۶
تاریخ انتشار : ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۵
یعنی چی که رییس جمهور شوم مرز بین کشور‌های اسلامی را برمی‌دارم؟ چرا به این وضعیت افتادیم که باید بگویم مجموعه‌ای در جامعه باعث این مشکلات خانواده شده‌اند، متاسفانه بنظر می‌رسد که عدم مطالبه گری در خصوص برنامه و معرفی تیم همکار، نامزد‌های ریاست جمهوری را به حاشیه گویی و پرت پراکنی کشانده است. حتی شخصیت قابل احترام و بزرگی، چون دکتر پزشکیان از این آفت بدور نمانده و دامنگیر او نیز شده است.
شعار سال: مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در سومین نشست پرسش و پاسخ دانشجویی که با موضوع انتخابات در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، با اشاره به سوابق اجرایی و فعالبت خود درباره سوالی پیرامون سند ۲۰۳۰ افزود: وقتی مقام معظم رهبری در این مورد موافق نیستند دیگر جای بحث نیست. البته من معتقدم چهارچوب نظام آموزش باید تغییر کند، زیرا تغییر و تحول لازم حوزه آموزش است. اکنون آموزش ما فقط محتویات ذهنی را انتقال می‌دهد این در حالی است که باید مهارت به دانشجویان و دانش آموزان آموزش داد.

پزشکیان تصریح کرد: آموزش برای توانمندسازی است علت خروج نخبه‌های ما نبود ساختار درست است و فقط نخبه‌پروری می‌کنیم و کار تیمی و مدیریت وجود ندارد چراکه نحوه اصلاح مشکلات را هنوز بلد نیستیم. آموزش در کشور ما کارایی ندارد و مربوط به زمان‌های گذشته و دور است.

وی ادامه داد: معلم یا استاد قبل از وارد شدن به کلاس درس باید آموزش ببینند، اکنون بسیاری از افرادی که تدریس می‌کنند مهارت لازم را برای تدریس ندارند.

وی گفت: اکنون بهترین روش تدریس در تهران را می‌توان در نقاط دور افتاده کشور انجام داد تنها باید توانمندی را در معلم و استاد با آموزش بوجود آورد اکنون نحوه آموزش در دنیا تغییر کرده است.
 
به رای مردم احترام می‌گذارم و عضو هیچ حزب و دسته‌ای نیستم 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی درباره سوال دانشجوی دانشگاه امیر کبیر مبنی بر کنارگیری به نفع جهانگیری و اینکه چرا مردم باید به شما رای دهند، اضافه کرد: من از جبهه اصلاحات هستم و اگر در نظرسنجی عمومی این نتیجه حاصل شد که من باید به نفع دیگری انصراف دهم این کار را انجام می‌دهم.

وی اظهار داشت: من به رای مردم احترام می‌گذارم و عضو هیچ حزب و دسته‌ای نیستم و براساس چشم‌انداز مقام معظم رهبری گام بر می‌دارم.

پزشکیان تاکید کرد: با نگاهی که مردم کشور را خوب و بد می‌بیند مخالف هستم. هرکسی برای رشد مملکت کار کند بسیجی است.
 
فرهنگ خانواده باید توسط فرهنگسازان مورد توجه قرار گیرد

وی افزود: در ۲ دوره‌ای که در مجلس بودم در کمیسیون بهداشت؛ طرح تحول و تحکیم خانواده را دنبال کردیم در مقوله عدالت ۳ کار را به خوبی انجام دادیم اول اینکه بیمه درمان را نسبت به حقوق و میزان درآمد تغییر دادیم و دومین کار بحث یک درصد ارزش افزوده برای مردم و سوم اختصاص ۱۰ درصد از خالص درآمد نفتی برای اقشار کم درآمد بود.

وی خاطرنشان کرد: بنده دارای زندگی شفافی هستم و تا کنون از هیچ بیماری هم پول دریافت نکردم.

پزشکیان تاکید کرد: اینکه من با رضایت اکثریت مردم در نظرسنجی به نفع دیگری کنار بروم احترام به نظر مردم است اگر می‌خواهیم ایران اسلامی پیشرفت کند باید وحدت بین همه مسوولان وجود داشته باشد. اکنون به جای دعوای خدمت دعوای قدرت در کشور وجود دارد.

پزشکیان درباره سوال یکی از دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) درباره بحث تجارت جهانی و ارتباط اقتصادی با کشور‌ها یادآورشد: مرز‌ها را بین کشور‌های اسلامی برخواهم داشت و اینکه چگونه به این کار برسیم تنها با وحدت داخلی است که باید از چاله آتش خارج شویم. اولویت من در ارتباط با کشور‌های همسایه کشور‌های مسلمان است.

پزشکیان ادامه داد: علم، مشارکت و ایمان مثلثی است که می‌توان با آن کوه را جا به جا کرد در خصوص مسکن مهر باید به بافت مسکونی و فرهنگ‌ها و نگاه علمی توجه شود به طور مثال من ۶۰۰ خانه بهداشت را در زمانی که رئیس دانشگاه بودم ساختم که با مشخص کردن بودجه، مکان و برنامه ریزی براحتی می‌توان در این زمینه فعالیت کرد. همچنین باید یارانه‌ها ساماندهی شود و یارانه را به دست مشتریان واقعی رساند.

وی درباره سوال دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی درباره پیر شدن جمعیت کشور و افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج گفت: فرهنگ خانواده باید توسط فرهنگسازان مورد توجه قرار گیرد. چرا به این وضعیت افتادیم که باید بگویم مجموعه‌ای در جامعه باعث این مشکلات خانواده شده اند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از دیار میرزا، تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰، کدخبر: ۶۱۸۴۲۹، diyarmirza.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین