پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۰۷۴۳
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
بعد از سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص اینکه وزارت خارجه صرفاً مجری سیاست‌های نظام می‌باشد، احمد زیدآبادی، فعال سیاسی اصلاح طلب مدعی بوجود آمدن دردسر‌های بزرگ برجامی برای اصولگرایان شده است. در پاسخ، مسعود براتی، کارشناس تحریم بیان داشته است که، مصوبات شعام (شورای عالی امنیت ملی) برای نهایی شدن باید به تایید رهبر انقلاب برسد. در قضیه برجام تایید مصوبه به همراه افزودن شروط نه گانه بود. مجری سیاست، بخشی از شروط را نتوانست اجرا کند. مثل لغو کلیه تحریم‌ها، بسته شدن پرونده PMD و....

شعار سال:احمد زیدآبادی،فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: بعد از سخنان رهبر جمهوری اسلامی که وزارت خارجه را صرفاً مجری سیاست‌های نظام دانست، اصولگرایانِ مخالف برجام با دردسر بزرگی روبرو شده‌اند.

این افراد که از اساس، برجام و مذاکراتِ وین برای احیای صورت دیگری از آن را رد می‌کنند، تاکنون همۀ داستان را دست‌پختِ کابینۀ روحانی و وزارت خارجه معرفی می‌کردند، اما با سخنان رهبری، از این پس تکرار این ادعای کهنه از سوی آنها به کلی مضحک می‌شود.

آنها البته دست بردار نخواهند بود و وزارت خارجه را مجری بدی قلمداد خواهند کرد، اما این مشکلی از آنان حل نخواهد کرد چرا که اولاً مجری را سیاست‌گذار انتخاب می‌کند و اگر به نظرش بد باشد هر لحظه می‌تواند آن را تغییر دهد. ثانیاً تقلیل انتقاد از تصمیم استراتژیکی در حد احیای برجام به امور اجرایی و فنی و تاکتیکی آن یعنی کشک!
مسعود براتی، کارشناس تحریم نیز توئیت زد:

مصوبات شعام برای نهایی شدن باید به تایید رهبر انقلاب برسد. در قضیه برجام تایید مصوبه به همراه افزودن شروط نه گانه بود.

مجری سیاست بخشی از شروط را نتوانست اجرا کند. مثل لغو کلیه تحریم‌ها، بسته شدن پرونده PMD و...

شعام:مخفف شورای عالی امنیت ملی

پایگاه تحلیلی- خبری شعار سال، برگرفته از منابع گوناگون

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین