پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۵۹۱۸
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۴
هفته نامه وابسته به معاونت سیاسی سپاه نسبت به شعار برخی نامزدها مبنی بر اینکه ما اگر رئیس جمهور شویم میزان یارانه پرداختی را افزایش می دهیم انتقاد کردو نوشت : ما در حدود ۱۱ سال گذشته و از سال ۱۳۸۹ چیزی بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به صورت مستقیم به مردم داده‌ایم که خروجی این پول تقریباً تأثیری هم در قدرت خرید مردم نداشته است.
شعارسال:هفته نامه صبح صادق در گفتگو با بیژن پناهی‌زاده، معاون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در خصوص شعار برخی نامزد‌ها مبنی بر افزایش میزان یارانه‌ها نوشت:

اینکه برخی از نامزد‌های ریاست‌جمهوری می‌گویند ما اگر رئیس‌جمهور شویم میزان یارانه پرداختی را افزایش می‌دهیم اشتباه است. ما در حدود ۱۱ سال گذشته و از سال ۱۳۸۹ چیزی بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به صورت مستقیم به مردم داده‌ایم که خروجی این پول تقریباً تأثیری هم در قدرت خرید مردم نداشته است.
 
در حالی که با این پول می‌توانستیم اقدامات بزرگی را انجام دهیم. برای نمونه، می‌توانستیم بیش از هزار بیمارستان مجهز تأسیس کنیم یا چندین استان کشور را به لحاظ ریلی به یکدیگر متصل کنیم. اما عملاً این منابع به صورت مستقیم میان مردم توزیع شده و حتی نتوانسته قدرت خرید مردم را هم افزایش دهد.
 
یکی از مشکلات ما که طی ۸۰ سال گذشته با آن مواجه بوده‌ایم، رعایت نکردن آمایش سرزمینی است؛ یعنی پتانسیل‌های آبی هر منطقه را ندیده‌ایم مثلاً در گذشته فولاد مبارکه و ذوب آهن را به جای اینکه در بندرعباس و هرمزگان که کنار آب هستند تأسیس کنیم، این کار را در اصفهان انجام داده‌ایم؛ بسیاری از این اتفاق‌ها به صورت غیر علمی و اصولی رخ داده است؛ یعنی یک سری از شهر‌ها برای کشاورزی با مشکل آب مواجهند، اما صنایعی در این شهر‌ها وجود دارد که صنایع آب‌بر به شمار می‌آمدند.
 
افزایش یارانه نقدی اشتباه است
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، تاریخ انتشار ۱۷ خرداد ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۰۹۵۰۹، www.didbaniran.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین