پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۳۵۸
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
فعال سیاسی اصلاح طلب درباره رویکرد اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: با توجه به اینکه اصلاح طلبان کاندیدا ندارند و بسیاری از احزاب اصلاح طلب هم بیانیه دادند که تا الان از هیچ نامزدی حمایت نخواهند کرد و مجمع روحانیون و بسیاری دیگر از احزاب‌شان هم بیانیه دادند که از هیچ نامزدی هم حمایت نخواهند کرد؛ قطعا کاندیدایی نخواهند داشت و مهرعلیزاده و همتی هم نامزد جریان آن‌ها نخواهند بود.
شعار سال: حجت الاسلام والمسلمین محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات درباره رویکرد اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: با توجه به اینکه اصلاح طلبان کاندیدا ندارند و بسیاری از احزاب اصلاح طلب هم بیانیه دادند که تا الان از هیچ نامزدی حمایت نخواهند کرد و مجمع روحانیون و بسیاری دیگر از احزاب‌شان هم بیانیه دادند که از هیچ نامزدی هم حمایت نخواهند کرد؛ قطعا کاندیدایی نخواهند داشت و مهرعلیزاده و همتی هم نامزد جریان آن‌ها نخواهند بود.

او ادامه داد: معتقدم که در این انتخابات نمی‌توان پیش بینی کرد که چه کسی برنده انتخابات خواهد بود؛ اما معتقدم با توجه به استقبال مردم در سراسر کشور از آیت الله رئیسی و اینکه اکثر مردم خواهان عدالت و ضد فساد بودن او هستند که قوه مجریه را در دست بگیرد معتقدم که او در همه موارد نظر سنجی‌ها از همه نامزد‌ها بالاتر هستند.

زارع فومنی درباره تعدد نامزد‌ها در جریان اصولگرا هم گفت: معتقدم که افرادی نظیر زاکانی، جلیلی و قاضی زاده هاشمی هم رای ندارند و صرفا حرف می‌زنند. معتقدم که این‌ها نمی‌توانند مشکل ایجاد کنند و در نهایت رقابت بین دو یا سه نفر اتفاق خواهد افتاد.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات دربار احتمال حمایت رئیس دولت اصلاحات در این دوره از انتخابات از همتی یا مهرعلیزاده بیان کرد: در این دوره رئیس دولت اصلاحات مانند ادوار گذشته از فردی حمایت نخواهد کرد، زیرا جریان اصلاحات به طور کلی انتخابات را تحریم کرده و معتقدند که نباید در انتخابات شرکت کرد، حتی در بیانیه مجمع روحانیت مبارز هم به طور رسمی آمده بود که اصلاحات از هیچ فردی حمایت نخواهند کرد.
 
کارگزاران در حال حمایت از همتی هستند، ولی بسیاری از اصلاح طلبان با او مخالفند

فعال اصلاح طلب بیان کرد: الان بیش از همه کارگزاران در حال حمایت از همتی هستند، ولی بسیاری از اصلاح طلبان با او مخالفند؛ زیرا او را اصلاح طلب نمی‌دانند. در کل معتقدم که همتی و مهرعلیزاده بر روی هم حدود یک میلیون و خورده‌ای بیشتر رای ندارند و جلیلی و محسن رضایی هم همین قدر بیشتر رای ندارند. مجموع آرا خللی در انتخاب آقای رئیسی ایجاد نخواهد کرد. من خودم به عنوان رئیس ستاد حزب مردمی اصلاحات با تقاضا‌های زیادی از استان‌هایی مختلف مواجه هستیم برای رای دادن به آقای رئیسی. ما در نوزده استان دفتر ستاد اصلاح طلبان را تشکیل دادیم که اکثرشان در حال کار کردن برای آقای رئیسی هستند؛ البته من منظورم بدنه افراد اصلاح طلب هستند وگرنه سران اصلاح طلبان وارد این اقدام نشدند. آقای رئیسی اقدامات خوبی را در حوزه اصلاح گری در حوزه‌های مختلف انجام دادند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۷۷۷۹۳۶۸، www.yjc.news
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین