پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۷۳۳
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
کنشگر سیاسی اصولگرا با اشاره به آخرین مناظره کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دوقطبی شکل خواهد گرفت، اظهار داشت: مردم به دلیل نارضایتی که از وضع موجود دارند و نه به خاطر اینکه آقای همتی توانایی زیادی دارد و به دلیل این که آقای رئیسی رای نیاورد ممکن است آرای‌شان به سمت ایشان برود.
شعار سال : حسین کنعانی‌مقدم دبیرکل حزب سبز، درباره مناظره سوم کاندیدا‌های ریاست‌جمهوری با بیان اینکه این مناظره مقداری شفاف‌تر از دو مناظره قبلی بود، اظهار داشت: به نظر می‌آید کاندیدا‌ها یک مقدار از لاکی که سیاسیون برای خودشان قرار می‌دهند، در حال خارج شدن هستند و واقعیت‌ها را بیان می‌کنند. این مناظره رقابتی‌تر بود و در آن سه گفتمان در حال رقابت با یکدیگر بودند.

وی افزود: یکی گفتمان تداوم وضع موجود و ادامه دولت روحانی، دومین گفتمان به سمت یک تحول‌خواهی و حرکت‌های انقلابی برای تغییر در ساختار‌ها پیش رفت و سومین گفتمان محافظه‌کاری بود که ما بین این دو جریان قرار داشت.

کنعانی‌مقدم با اشاره به اینکه در انتخابات شاهد یک دوقطبی خواهیم بود، بیان کرد: یکی گفتمانی است که آقای همتی مطرح می‌کند و دیگری نیز گفتمانی که آقای رئیسی مطرح کرد؛ این دو یک دوقطبی است که می‌توانند آرای خاکستری را وارد عرصه رقابت کند؛ اگر مشارکت حداکثری اتفاق بیفتد، فارغ از اینکه چه کسی رئیس‌جمهور خواهد شد، ملت ایران پیروز انتخابات خواهند بود.

وی گفت: از امروز به بعد ما باید شاهد این باشیم که آرا خاکستری چقدر تمایل به رای دادن پیدا می‌کنند و نه اینکه به چه کسی رای می‌دهند. اگر مردم به سمت رای دادن بیایند، سعی می‌کنند به جریان اصولگرایی رای ندهند و به نوع تفکری که آقای همتی مطرح می‌کند، رای دهند. اما اگر به این تصمیم برسند که رای ندهند، انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود و در دور دم نیز یک دو قطبی شکل خواهد گرفت که شاید اتفاق انتخابات سال ۸۴ که بین آقای هاشمی و احمدی‌نژاد تکرار شود؛ آقای هاشمی رای زیادی آورد. آن‌هایی که نمی‌خواستند در دور دوم به آقای هاشمی رای بدهند به احمدی‌نژاد رای دادند و او رئیس‌جمهور شد.

سخنگوی جبهه ایستادگی درباره تغییر موازنه از همتی به مهرعلیزاده اظهار داشت: آقای مهرعلیزاده کبریت بدون خطر است، اما آقای همتی که هیزم انتخابات است، می‌آید که تنور انتخابات را گرم کند؛ مردم به دلیل نارضایتی که از وضع موجود دارند و نه به خاطر اینکه آقای همتی توانایی زیادی دارد و به دلیل این که آقای رئیسی رای نیاورد ممکن است آرای‌شان به سمت ایشان برود.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۰۸۸۸۶۰، www.ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین