پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۷۶۱۹
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
باید برای واکسن کرونای تولید داخل جشن ملی گرفت، امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که در دولت جدید دغدغه تأمین واکسن کرونا وجود نداشته باشد. روز شنبه واکسن اسپوتنیک ایرانی را با حضور سفیر ایران، رونمایی می‌شود.

شعار سال: وزیر بهداشت گفت: روز سه‌شنبه واکسن انستیتو پاستور ایران اجازه مصرف اضطراری می‌گیرد. 

سعید نمکی در جلسه ستاد مقابله با کرونا در گلستان با بیان این‌که باید برای واکسن کرونای تولید داخل جشن ملی گرفت، اظهار کرد: زمانی که ما ساخت واکسن کرونا را از سال گذشته آغاز کردیم، بسیاری باور نکردند، ما از دوستان برکت، شهید فخری‌زاده و سایر افراد دعوت کردیم و همزمان در حال رایزنی برای تولید تحت لیسانس، انتقال دانش فنی با خارجی‌ها بودیم و من از اردیبهشت ماه پارسال در حال مذاکره با کشور‌های خارجی برای تأمین واکسن کرونا بودم و امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که در دولت بعدی دغدغه تأمین واکسن کرونا وجود نداشته باشد.

وی افزود: ما از اول زمستان امسال می‌توانیم صادرکننده واکسن نیز باشیم؛ نخستین محموله واکسن برکت را تحویل گرفتیم و از هفته دیگر تزریق آن را شروع می‌کنیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: سه‌شنبه واکسن پاستور اجازه مصرف اضطراری را می‌گیرد؛ لازم است یک مژده درباره واکسن پاستور بدهم؛ واکسن انگلیسی آسترازنکا روی گونه آفریقای جنوبی و برزیلی ۱۱ درصد اثر دارد و ما و کوبایی‌ها بررسی کردیم و دیدیم واکسن پاستور ۶۲ درصد اثر می‌کند یعنی نزدیک ۶ برابر واکسن آسترازنکا روی این گونه‌ها اثربخش است.

اول زمستان امسال می‌توانیم صادرکننده واکسن کرونای تولید داخل  باشیم
وی اضافه کرد: روز شنبه واکسن اسپوتنیک ایرانی را با حضور سفیر ایران، رونمایی می‌کنیم؛ روز یکشنبه مرحله اول کارآزمایی بالینی واکسن دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله را آغاز می‌کنیم.

اول زمستان امسال می‌توانیم صادرکننده واکسن کرونای تولید داخل  باشیم

واکسن رازی فاز اول را طی کرد و در حال اتمام فاز دوم است؛ واکسن سیناژن فاز دوم را طی می‌کند و ما حدود ۷ پلتفرم را همزمان پیش می‌بریم و امیدواریم تا پایان شهریور ماه بتوانیم معلمان و نیرو‌های نظامی و انتظامی و گروه‌های پرریسک را پس از تزریق واکسن کرونا به افراد بالای ۶۰ سال و بیماران خاص صعب‌العلاج که ۸۵ درصد مرگ‌ومیر‌ها را تشکیل می‌دهند واکسینه کنیم و امیدواریم تا پایان پاییز کل جمعیت هدف را با واردات واکسن کرونا و تولید داخل واکسینه کنیم تا زنجیره انتقال قطع شود.

 

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۲۵۲۵۲۴۰، www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین