پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۲۱۹۳
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۳
سفیر ایران به نقل از معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که اکنون در این کشور کمبود تولید واکسن کرونا وجود دارد و به هیچ کشوری واکسن ارسال نمی‌شود، ولی بعد از بهبود این روند، تعهداتشان را اجرا می‌کنند.
شعار سال: «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در صفحه اینستاگرام خود در خصوص طرح موضوع باز شدن مرز‌های روسیه به روی دانشجویان و تجار ایرانی در ملاقات اخیرش با «ایگور مارگولوف» معاون وزیر خارجه و عضو ستاد کرونای روسیه توضیحاتی را ارائه کرد.

جلالی نوشت: در ملاقاتی که با آقای مارگولوف معاون وزیر امور خارجه روسیه داشتم در خصوص ورود دانشجویان و تجار بحث و بررسی‌های گسترده‌ای را انجام دادم، در این بررسی‌ها ایشان گفتند که ما سه شاخصه داریم و ایران در این سه شاخصه نمی‌گنجد و ما هر روز این شاخصه‌ها را روزآمد می‌کنیم و زمانی که ایران این شاخصه‌ها را داشته باشد، ما طبعا مسیر را باز می‌کنیم.

سفیر ایران افزود: در موضوع دانشجویان ایشان گفتند که برخی از دانشگاه‌ها تقاضای خودشان برای حضور دانشجویان با وزارت آموزش عالی روسیه رایزنی می‌کنند و این وزارتخانه درخواست‌ها را به ستاد مبارزه با کرونا ارسال می‌کنند، در حال حاضر نیز رایزنی‌های فشرده‌ای را با دانشگاه‌های روسی در این باره انجام داده ایم و دانشجویان عزیز نیز می‌توانند این درخواست را از طریق دانشگاه‌های خودشان پیگیری کنند.

کاظم جلالی همچنین درباره ملاقاتش با معاون وزیر خارجه روسیه عنوان کرد: در خصوص تجار ایشان به بنده توضیح دادند به هر حال سفارت آن‌هایی که ضرورت دارد را یادداشت بدهد و ما به ستاد کرونا اعلام کنیم و در آنجا مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین یادآور شد:بعضی می‌گویند چرا با وزارت خارجه مطرح کنید، باید دانست در سیستم روسیه سفارتخانه‌ها برای انجام هر کاری باید از طریق وزارت خارجه و با هماهنگی وزارت خارجه روسیه اقدام کنند.
 
روسیه با کمبود تولید واکسن کرونا مواجه است
 
سفیر ایران در مسکو این نشست را نشستی مهم و سازنده خواند و افزود:، چون آقای مارگولوف از اعضای ستاد کرونای روسیه است و به من این قول را داد در اولین حضورش در ستاد مبارزه با کرونا موضوع ورود هموطنان عزیزمان را مورد بررسی جدی قرار دهد.

این دیپلمات ارشد ایرانی در موضوع واکسن کرونا نیز نوشت: در موضوع واکسن که با ایشان مطرح کردم ایشان اذعان داشت که در روسیه کمبود تولید وجود دارد و به دلیل این کمبود در حال حاضر هیچ گونه ارسال واکسنی به هیچ کشوری صورت نمی‌پذیرد و پس از بهبود روند واکسیناسیون در کشور، ایشان به تعهدات خود که به آن پایبند هستند متعهد خواهند بود.
 
ما در حال انجام فرآیند تولید مشترک با کشور روسیه هستیم

وی ادامه داد: باید در نظر داشت که ما در حال انجام فرآیند تولید مشترک با کشور روسیه هستیم و این فرآیند گامی به جلو برای جمهوری اسلامی است و در پایان نیز من از ایشان خواستم تا موضوعات مورد بحث را به آقای لاوروف در میان بگذارد در همین رابطه ایشان توضیح داد که آقای لاوروف و آقای نخست وزیر و سایر ارگان‌های مربوطه از تعهدات داده شده آگاهی کامل دارند و به زودی به تعهدات خودت عمل خواهند کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز، تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۲۵۰۰۶۰، www.mashreghnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین