پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۶۵۴
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
یک چهره سیاسی اصولگرا عنوان کرد: برخی اصرار دارند نیروی مورد نظر آن‌ها از سوی رئیس جمهور معرفی شود مثل فشار‌هایی که امروز روی وزیر اطلاعات وارد می‌شود که فشار‌های جریانی و سلیقه‌ای و سیاسی است.
شعارسال: «جواد آرین منش»، فعال سیاسی اصولگرا، در رابطه با وظیفه مجلس در قبال حمایت از وزرا در شرایط حساس فعلی گفت: مخالفت‌هایی که در مجلس صورت می‌گیرد به دو بخش تقسیم می‌شود؛ یک بخش مخالفت‌های مفید و نظرات کارشناسی است و نمایندگان وظیفه بررسی صلاحیت‌های وزرای کابینه را دارند و عقل و منطق اقتضا می‌کند که از این وظیفه در چارچوب قانون و براساس شاخص‌ها و معیار‌های دقیق استفاده و بررسی و اظهارنظر کنند. این نوع مخالفت‌ها را باید پذیرفت و جزو اختیارات مجلس دانست و مبتنی بر اصل تفکیک قوا در نظر گرفت.

او افزود:، اما یک بخش مخالفت‌های جناحی و سلیقه‌ای است یا که به دنبال سهم خواهی هستند و اصرار دارند نیروی مورد نظر آن‌ها از سوی رئیس جمهور معرفی شود مثل فشار‌هایی که امروز روی وزیر اطلاعات وارد می‌شود که فشار‌های جریانی و سلیقه‌ای و سیاسی است.

آرین منش تاکید کرد: به نظر من به هیچ وجه پذیرفته نیست، چون کسی که باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد در نهایت دولت است و هیچ کسی نمی‌گوید آیا مجلس به این وزیر رای داده یا نه؟! آنچه که مورد سوال مردم قرار می‌گیرد این است که دولت به قول‌ها و وعده‌هایی که داده است به درستی عمل نکرده است. از آنجایی که رییس جمهور از مردم رای گرفته طبیعی است که تیمی که رییس جمهور می‌تواند با آن‌ها کار کند، باید تایید شوند، چون تیمی ناهماهنگ و تحمیل شده به رییس جمهور قادر به پاسخگویی به مردم نخواهد بود.

او ادامه داد: یکی از ضرورت‌ها هماهنگی تیم اقتصادی و فرهنگی دولت است و این جزو ضرورت‌ها است. اگر فشار‌ها باعث شود که هماهنگی‌های مدنظر رییس جمهور بر هم بخورد طبیعی است که دولت قادر به پاسخگویی به مطالبات مردم، نخواهد بود.

آرین منش در پایان گفت: به نظر من مهمترین کار بررسی سریعتر اعضای کابینه و شروع به کار دولت در شرایط حساس و بحرانی است از جمله وزرایی که زمان برای آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. یک ماه بیشتر تا بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس باقی نمانده است. امروز زمان برنامه ریزی و ثبت نام‌ها است. امروز زمان ساماندهی مراکز آموزشی و پژوهشی است لذا زمان حائز اهمیت است.

اعمال فشار بر رئیسی برای انتخاب وزیر اطااعات
 
شعارسال، بااندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار:۲۷ مرداد ۱۴۰۰، کدخبر:۱۲۲۰۵۶۰، www.borna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین