پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۶۹۱
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶
وزیر خارجه فرانسه با تأکید بر اینکه فرانسه در حال حاضر به موضوع به رسمیت شناختن جنبش طالبان به عنوان یک حکومت در افغانستان توجهی ندارد، خاطرنشان کرد که اظهارات اخیر رهبران این جنبش برای به رسمیت شناختن بین المللی کافی نیست.
شعار سال: ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه‌ای با کانال فرانسوی "BFMTV" گفت: من می‌دانم که آن‌ها (طالبان) در تلاش برای به رسمیت شناختن بین المللی هستند، اما اظهار نظر کافی نیست، باید اقدامات انجام شود.

وزیر فرانسوی ادامه داد: "وقتی قدرت را به زور به دست بگیرید، هیچ مشروعیتی ندارید. ما طالبان را می‌شناسیم و می‌دانیم که شما در گذشته چه کرده اید و خشونت‌های اخیر که برخی از آن‌ها انجام داده اند. "

وزیر خارجه فرانسه با اشاره به اینکه موضوع به رسمیت شناختن طالبان موضوعی نیست که در حال حاضر به فرانسه مربوط شود، توضیح داد که منافع دولت بر اساس بازگشت شهروندان فرانسوی است.

لودریان توضیح داد که وضعیت در حال حاضر آشفته به نظر می‌رسد و بر نیاز به هوشیاری برای جلوگیری از تبدیل مجدد این کشور به پناهگاه تروریست‌ها تاکید کرد.

وزیر خارجه فرانسه پیشتر اعلام کرد که ۲۵ فرانسوی و ۱۸۴ افغانی که در جامعه مدنی کار می‌کردند و مستحق حفاظت بودند، پس از عملیات پیچیده‌ای که یک شبه در کابل انجام شد، تخلیه شدند و خاطرنشان کرد که این افراد به ابوظبی منتقل شده اند.

لودریان گفت که فرانسه همچنین ۴ تبعه هلندی، یک شهروند ایرلندی و دو کنیایی را خارج کرد. لو دریان با اشاره به اینکه به لطف این عملیات، اکثریت شهروندان فرانسوی و همچنین افغانانی که در داخل سفارت فرانسه در کابل پناه گرفته بودند، خارج شدند، توضیح داد که خدمات سفارت به فرودگاه بین المللی کابل منتقل شده است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۴۰۰۰۵۲۷۱۹۴۶۳، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین