پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۷۴۴
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۲
مدیرمسئول روزنامه «جمهوری اسلامی» معتقد است: «کسانی که در ایران به جذب طالبان امید بسته‌اند، در تحلیل خود تجدیدنظر کنند و مطمئن باشند اگر به راهی که در پیش گرفته اند ادامه دهند، بعد از آنکه پرده‌ها کنار بروند و توطئه مشترک آمریکا و طالبان علیه ملت افغانستان و علیه جمهوری اسلامی ایران برملا شود، پشیمان خواهند شد.»
شعارسال: یادداشت مسیح مهاجری با عنوان «پرده‌ها کنار می‌روند» را می‌خوانید:

رضاخان، برای فریب دادن مردم به مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام می‌رفت و حتی به سرخود گل می‌مالید. او بعد از آنکه به قدرت رسید و رضا شاه شد، مساجد را بست و حسینیه‌ها و تکایا را به انبار تبدیل کرد و با ضربه‌های دیگری که به دین و دینداران زد چهره واقعی خود را نشان داد.

گروه تروریستی طالبان هم این روز‌ها با فرستادن عوامل خود به مساجد و حسینیه‌های شهر‌های مختلف افغانستان و تظاهر به موافقت با اعتقادات شیعیان درصدد فریب دادن آنان است کما اینکه با وعده‌های زیبا به مخالفین خود و به زنان افغانستان می‌خواهد از آن‌ها وقت بخرد تا حاکمیت خود را تحکیم کند.

بدون تردید بعد از تحکیم قدرت، این گروه متحجر و تروریست به تمام وعده‌هایش پشت پا خواهد زد و درصدد تحقق اهداف قرون وسطائی خود برخواهد آمد.

طالبان، درچارچوب یک توطئه دقیق امریکائی که رئیس جمهور فاسدوسران ارتش افغانستان نیزجزیی ازآن بودندبه قدرت رسیده وتمام اتفاقات هفته‌های اخیر، صحنه سازی هائی برای به اجرادرآمدن همین توطئه بودند.

این روز‌ها فیلم‌هایی در فضای مجازی دست به دست می‌شوند که نشان می‌دهند سران طالبان با هواپیما‌های آمریکایی به افغانستان برمی گردند، تروریست‌های طالبان مجسمه شهیدمزاری را منفجر می‌کنند و رهبران طالبان به عوامل خود دستور می‌دهند تا تسخیر پنجشیر صبر کنند و بعد از آن محاکمه واعدام مخالفین را شروع نمایند.

چهره واقعی طالبان همین است و آنچه این روز‌ها رسانه ملی ما از این گروه ترسیم می‌کند غیرواقعی است کما اینکه تحلیل گران سفارشی نیز این روز‌ها تلاش می‌کنند چهره‌ای بزک کرده از طالبان به افکارعمومی ارائه نمایند.

ژست هائی که این روز‌ها آمریکائی‌ها مبنی برفاصله گرفتن ازطالبان می‌گیرند و آنچه بعضی رسانه‌های غربی درهمین چارچوب می‌گویند و می‌نویسند نیز بخشی ازهمان توطئه برای فریب دادن افکارعمومی است.

طالبان به دلیل شاکله فکری سلفی که دارد نمی‌تواند تغییر کند. این گروه به دلیل وابستگی قومی حکومت افغانستان را مختص پشتون‌ها می‌داند و اگر در مراحل اولیه قدری کوتاه بیاید، این یک تاکتیک خواهد بود و در مراحل بعدی حاکمیت را انحصاری خواهد کرد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان که حالا وزیر فرهنگ و ارشادشان شده، در اولین مصاحبه خود بعد از تسخیرکابل گفت: ما اصول اسلامی و قوانین شریعت خود را خواهیم داشت واین حق ماست…حقوق زن دردایره اسلام و دایره شرع محترم است و زنان در چارچوب حقوق اسلامی و شرع حق فعالیت خواهند داشت.

این جملات به روشنی نشان می‌دهند طالبان از اعتقادت خود کوتاه نخواهند آمد، زیرا اسلام و شریعت از نظر این گروه متحجر دقیقا همانست که در آغاز پیدایششان عملا نشان دادند. به همین دلیل بهتر است کسانی که در ایران به جذب این گروه امید بسته‌اند، در تحلیل خود تجدیدنظر کنند و مطمئن باشند اگر به راهی که در پیش گرفته اند ادامه دهند، بعد از آنکه پرده‌ها کنار بروند و توطئه مشترک آمریکا و طالبان علیه ملت افغانستان و علیه جمهوری اسلامی ایران برملا شود، پشیمان خواهند شد.

شعارسال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شفقنا، تاربخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۲۰۶۴۵۱، fa.shafaqna.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین