پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۷۹۶
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸
از ساعت ۸ صبح فردا شنبه سی ام مردادماه بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد.
شعار سال: پس از بررسی چهار روزه برنامه‌های ۱۹ وزیر پیشنهادی رئیس جمهور در کمیسیون ها، فراکسیون‌ها و مجامع استانی مجلس، که در قالب بیش از ۳۰۰ نشست با وزرای پیشنهادی صورت گرفت، از فردا صحن علنی مجلس شورای اسلامی شاهد بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی در دو نوبت صبح و بعدازظهر خواهد بود.
براساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی، ابتدا رئیس جمهور به مدت دو و نیم ساعت فرصت خواهد داشت که در صورت ضرورت در صحن علنی مجلس حضور یافته و به دفاع از برنامه‌های دولت و همچنین معرفی وزرای پیشنهادی و برنامه‌های آن‌ها بپردازد.
در ادامه ۵ نماینده موافق و ۵ نماینده مخالف، درخصوص کلیات برنامه به ارایه دیدگاه‌های خود خواهند پرداخت. سپس بررسی صلاحیت و برنامه‌های هر یک از وزرای پیشنهادی براساس حروف الفبا و با ارایه گزارش کمیسیون مربوطه هر وزیر آغاز خواهد شد. پس از آن دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف که هر کدام ۱۵ دقیقه فرصت خواهند داشت به ارایه دیدگاه‌های خود درخصوص وزیر پیشنهادی مربوطه خواهند پرداخت و وزیر پیشنهادی نیز ۳۰ دقیقه به دفاع از برنامه‌های خودخواهد پرداخت.
این روند از روز شنبه دو نوبت صبح و عصر جلسه علنی مجلس ادامه خواهد یافت.
پس از پایان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی که پیش بینی می‌شود حدود ۴ روز به طول انجامد، رای گیری کلی برای وزرای پیشنهادی در صحن علنی انجام و نتایج آن در آن جلسه اعلام خواهد شد.
آقای رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز چهار شنبه بیستم مردادماه در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی اسامی ۱۹ وزیر پیشنهادی خود را اعلام کرد.
این اسامی در جلسه روز شنبه ۲۳ مرداد از سوی رئیس مجلس در صحن علنی قرائت و اعلام وصول شد.
از روز شنبه ۲۳ مرداد، کمیسیون ها، فراکسیون‌ها و مجامع استانی مجلس شورای اسلامی با تشکیل جلسات مختلف با حضور وزرای پیشنهادی، بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی را که همزمان اطلاعات آن‌ها در سایت هیئت رئیسه مجلس نیز بارگذاری و در اختیار نمایندگان قرار داده شده بود، را آغاز کردند.
بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌ها در عصر روز سه شنبه ۲۶ مردادماه پایان یافت.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما، تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۰، کدخبر: ۳۱۹۷۲۵۱، www.iribnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین