پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۹۴۸
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت:در حال حاضر، خلاء قدرت وجود دارد. هیچ زمانی برای برگزاری انتخابات وجود ندارد. هیچ قانون اساسی وجود ندارد.
شعارسال: سهیل شاهین در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی چین، با بیان اینکه، مذاکرات برای تشکیل یک دولت فراگیر که همه افغان‌ها را شامل شود؛ ادامه دارد گفت: همه افغان‌ها درچارچوب یک حکومت اسلامی جدید در نظر گرفته می‌شوند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر ادامه داد: مذاکرات ادامه دارد و حقوق همه افغان‌ها در نظر گرفته می‌شود و برخی از شخصیت‌ها را انتخاب خواهیم کرد تا حضورشان در دولت آینده مناسب باشد.
 

چرا هیچ زمانی برای برگزاری انتخابات در افغانستان وجود ندارد؟
 
وی با بیان اینکه این چارچوب کلی خواهد بود و زمانیکه که آن‌ها انتخاب می‌شوند، به همه اعلام گفت: برای این کار باید ابتدا یک دولت فراگیر افغان تشکیل شود.

شاهین ادامه داد: در حال حاضر، خلاء قدرت وجود دارد. هیچ زمانی برای برگزاری انتخابات وجود ندارد. هیچ قانون اساسی وجود ندارد.

وی گفت: پیش نویس یک قانون اساسی جدید تهیه و سپس تصویب خواهد شد. این بدان معناست که کار‌های زیادی داریم که باید انجام شود؛ اما اکنون باید یک دولت فراگیر در افغانستان تشکیل شود که البته از طریق گفتگو با شخصیت‌ها و سیاستمداران افغان.

سخنگوی طالبان در پاسخ به ابراز نگرانی‌ها درباره این که افغانستان به پناهگاهی امن برای دیگران (تروریست ها) تبدیل خواهد شد، گفت: این نگرانی‌ها واقعی نیست.

وی افزود: ما متعهدیم که اجازه ندهیم کسی از خاک افغانستان حمله علیه کشور دیگری استفاده کند و اگر فردی نگران است می‌تواند تروریست‌ها را به ما نشان دهد و آنگاه ما وارد عمل خواهیم شد.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر ادامه داد: در غیر این صورت بدون ارائه هیچ مدرکی و فقط ابراز نگرانی کردن بی معناست و نشان می‌دهد آن‌ها درباره واقعیت صحبت نمی‌کنند و بلکه تنها درباره نگرانی ها، ترس‌ها و دلواپسی‌هایی صحبت می‌کنند که در درون خود حس می‌کنند و این نگرانی‌ها در واقعیت، وجود ندارند.

شاهین درباره توافق دوحه گفت: ما متعهدیم که نه تنها اجازه ندهیم کسی از خاک افغانستان علیه کشور‌های همسایه استفاده کند، بلکه به هیچ گروه یا فردی اجازه نخواهیم داد علیه هیچ کشوری در دنیا از خاک افغانستان استفاده کند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر تاکید کرد: به همه کشور‌ها تضمین می‌دهیم و آن‌ها باید به تعهدات ما اعتماد کنند و ما این را در عمل نشان خواهیم داد.

شعارسال، بااندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری میزان، تاریخ انتشار:۲۹ مرداد ۱۴۰۰، کدخبر:۷۵۰۷۳۲، www.mizan.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین