پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۹۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۱
استاندار آذربایجان شرقی گفت: بدون تردید انتقال آب ارس به تبریز یکی از مهمترین و بزرگ‌ترین طرح‌های عمرانی در بخش زیرساخت وزارت نیرو است که تسریع در تکمیل و اتمام آن باید جزو اولویت‌های اصلی وزارت نیرو قرار بگیرد تا از ثمرات و ظرفیت‌های اقتصادی آن مردم منطقه در کوتاه‌ترین زمان بهره‌مند شوند.
شعار سال: استاندار آذربایجان شرقی: بدون تردید انتقال آب ارس به تبریز یکی از مهمترین و بزرگ‌ترین طرح‌های عمرانی در بخش زیرساخت وزارت نیرو است که تسریع در تکمیل و اتمام آن باید جزو اولویت‌های اصلی وزارت نیرو قرار بگیرد تا از ثمرات و ظرفیت‌های اقتصادی آن مردم منطقه در کوتاه‌ترین زمان بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه طول طرح انتقال آب ارس به تبریز ۱۴۰ کیلومتر است، یادآور شد: تاکنون حدود ۳۵ کیلومتر از این طرح با تامین اعتبار از محل اعتبارات آب‌های مرزی تکمیل و اجرایی شده است و برای ادامه آن نیازمند تخصیص منابع مالی از سوی دولت و وزارت نیرو هستیم.

در حال حاضر برای ۱۰۵ کیلومتر باقی مانده طرح انتقال آب ارس به دشت تبریز در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم که اگر اعتبارات لازم به استان تخصیص یابد در سریع‌ترین زمان ممکن با مشخص شدن پیمانکار، عملیات اجرایی آن تسریع می‌شود.

به گفته وی طرح فوق در مسیر هرزندات تا تبریز که ۱۰۵ کیلومتر را شامل می‌شود از حدود ۸ سال قبل راکد مانده است که دلیل آن ناتوانایی کنسرسیوم برنده مناقصه بود که متعهد به تامین منابع مالی بود و البته خط اعتباری ایران و چین هم به مشکل برخورد.

پورمحمدی با تاکید بر نقش بسیار مهم انتقال آب ارس به تبریز، اظهار کرد: این طرح از نظر تامین آب و نقش پدافندی برای استان بسیار مهم است، چون در صورت بروز مشکل در هر یک از خطوط انتقال آب زرینه‌رود و ارس می‌توانند جایگزین هم شوند.
 
انتقال آب ارس به تبریز تسریع شود/ آیا مغان به کویر تبدیل می‌شود؟!
 
پ. ن: هنوز انتقال آب ارس به تبریز تحقق نیافته است که منطقه مغان با اینچنین مشکلات شدید کم آبی مواجه بوده است بطوری که آب زراعین بصورت تقسیم بندی به سر زمین‌های کشاورزان می‌رسد وای به روزی که آب ارس به تبریز انتقال یابد آنوقت است که دیگر دشت مغان رو باید کویر لوت نامید.

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال برگرفته از آران مغان
اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۳۱
0
0
در تبدیل رودخانه‌ها و مناطق سبز به مناطق خشک و بی‌آب و علف خوب عمل میکنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین