پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۸۷۲۵
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
محقق جوان مرکز تحقیقات جراحی مغز و اعصاب عملکردی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اختراع "ماسک اینترانازال ضد ویروس کرونا" موفق به کسب مدال نقره مسابقات بین‌المللی اختراعات و نوآوری‌های سوئیس شد.
شعار سال: مخترع و پژوهشگر مرکز تحقیقات جراحی مغز و اعصاب عملکردی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اختراع "ماسک اینترانازال ضد ویروس کرونا" در مسابقات بین‌المللی اختراعات و نوآوری‌های سوئیس ویژه اعضای فدراسیون جهانی مخترعین، موفق به کسب مدال نقره شد.

دکتر میثم اخلاق‌دوست، پزشک و پژوهشگر مرکز تحقیقات جراحی مغز و اعصاب عملکردی متولد سال ۶۷ و دارای ۴ عنوان کتاب چاپ شده در حوزه علوم پزشکی و ۹ اختراع مختلف در این حوزه است که اختراع "ماسک اینترانازال ضد ویروس کرونا" وی، برنده‌ی مدال نقره در مسابقات جهانی اختراعات شده است.

لازم به ذکر است این اختراع در حوزه بین الملل پیمان همکاری ثبت اختراع یا «PCT» نیز ثبت شده است.

اخلاق‌دوست درباره این اختراع به تسنیم گفت: موقع استفاده از این محصول، تنفس باید از طریق بینی انجام شود؛ زیرا این اختراع داخل بینی قرار می‌گیرد و در دم و بازدم امکان فیلتراسیون هوا را دارد؛ یعنی اگر فرد مبتلا به کرونا باشد، با قرار گرفتن این وسیله داخل بینی، هوای بازدمی تصفیه می‌شود و از امکان ابتلای دیگران می‌کاهد.

وی درباره اهمیت استفاده از این محصول افزود: این اختراع به دنبال مشکلات ناشی از استفاده ماسک طراحی شده است؛ از جمله مشکلات استفاده از ماسک‌های معمول در دوران کرونا، عدم امکان استفاده از این ماسک‌ها در محیط‌های مرطوب و استخرها، رستوران‌ها و ... است همچنین در صورت استفاده از این محصول که درون بینی قرار می‌گیرد، امکان مشاهده لبخند افراد و لبخوانی برای افراد ناشنوا وجود دارد.

گفتنی است مسابقات جهانی و بین المللی اختراعات ژنو در روز‌های ١٨ تا ٢١ جولای ٢ (٢٧ تا ٣ تیرماه ) به صورت مجازی در کشور سوئیس و با حضور ٦٥ اختراع از ۳۵ کشوراز جمله ایران، آمریکا، کانادا، استرالیا، مراکش، انگلستان، لهستان، چین و ... تحت نظر فدراسیون جهانی مخترعین برگزار و داوری با حضور ۳۵ داور از ۳۰ کشور طی ۳ روز انجام شد.

شعار سال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم، تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر: ۲۵۶۹۱۲۸، www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین