پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۸۸۰۴
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۶
«مهدی بختیاری» مدیرکل سیاسی تسنیم نزدیک به سپاه در پاسخ به انتقاد‌ها نسبت به روایت آن‌ها از طالبان و افغانستان نوشت: آمدن به افغانستان و رفتن به هرکجاى این کشور، کار سختى نیست. اگر نگران روایات امثال من هستید، خودتان بیایید اینجا روایت کنید؛ تضمین مى‌کنم که نه خطری دارد و نه کسى جلوى شما را مى‌گیرد.
شعار سال: «مهدی بختیاری» مدیرکل سیاسی تسنیم نزدیک به سپاه در پاسخ به انتقاد‌ها نسبت به روایت آن‌ها از طالبان و افغانستان نوشت:

آمدن به افغانستان و رفتن به هرکجاى این کشور، کار سختى نیست. اگر نگران روایات امثال من هستید، خودتان بیایید اینجا روایت کنید؛ تضمین مى‌کنم که نه خطری دارد و نه کسى جلوى شما را مى‌گیرد. (تازه برخى دوستان خبرنگار که به نوعى وظیفه‌شان هم هست). حتى مسیر پنجشیر هم کاملاً بسته نیست و اگر رسانه‌هاى دیگر و مدعیان سینه چاک افغانستان حاضر نیستند کمترین تلاشى بکنند، تقصیر بقیه چیست؟

طى روزهاى گذشته و به خصوص از دیروز، عده زیادى در حال فحاشی یا بیان نقد‌های غیرمنصفانه علیه تیم خبری اعزامی به افغانستان هستند. از روزى که از «مرز دوغارون» وارد افغانستان شدیم، ده‌ها نفر در کامنت و دایرکت در تویٔیتر و بیشتر در اینستاگرام پیام دادند و پرسیدند چطور مى‌شود به افغانستان رفت؟ که تقریباً به همه آنها ـ چه به کسانى که می‌شناختم و چه به کسانى که نمی‌شناختم ـ جواب دادم و گفتم که براى آمدن به اینجا مانعى نیست.

اینکه راه افتادید در تویٔیتر و تلگرام و اینستاگرام به دروغ می‌گویید ما با همراهى و در معیت طالبان وارد پنجشیر شدیم و با این دروغ ما را رپورتر طالبان مى‌کنید، در من یک نفر لااقل هیچ تأثیرى ندارد (هرچند من اگر مجبور بودم و مى‌توانستم، برای سوار شدن به یکى از همین خودرو‌ها و رفتن به داخل منطقه لحظه‌اى شک نمى‌کردم).

بختیاری در ادامه مطلب خود با اشاره تلویحی به اظهارات «محمدحسین جعفریان» رایزن فرهنگی اسبق ایران در افغانستان خاطرنشان کرد: استاد عزیزى که هر شب تحلیل افغانستان مى‌کنید و بسیارى از تحلیل‌هایتان هم متناقض و اشتباه درآمده! (البته اشتباه در تحلیل و خبررسانى اگر مغرضانه نباشد، اشکالى ندارد) وقتى درباره شخص ما دروغ مى‌گویید و اطلاعات غلط به مخاطب مى‌دهید، چطور مى‌توان به بقیه حرف‌هایتان اعتماد کرد؟

استاد عزیز! آن روز‌ها که شما همین راه‌ها را با پای آسیب‌دیده طی کردید، فیلم و گزارش گرفتید و عده‌ای برایتان دست گرفتند که برای پول رفته‌اید و رپرتاژ کرده‌اید و کذا، فکر نمی‌کردیم یک روزی خودتان این طور ناجوانمردانه آن طرف میز بنشینید و به مایى که احتمالاً اصلاً هم نمی‌شناسیدمان بگویید چقدر بدبخت هستید که با ستون نظامى طالبان وارد پنجشیر شده‌اید!

بختیاری یادآور شده است: براى آمدن به افغانستان نه احدى از ما برنامه خواست و رویکردمان را پرسید و نه کسى به ما تحمیل مى‌کند که چه بگوییم و چه نگوییم. البته باز هم تأکید مى‌کنم که شخصاً اگر برای ورود به پنجشیر این امکان را داشتم که از طالبان مجوز بگیرم، حتماً این کار را مى‌کردم تا هر طور شده وارد شهر بشوم.

وی در پایان با طرح این سؤال که آیا عکاسان خارجى که از رزمنده‌هاى ایرانى در جنگ عکاسى مى‌کردند، از صدام اجازه می‌گرفتند؟ تأکید کرد: من هرچه در افغانستان ببینم و بشنوم، همان را روایت خواهم کرد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از دیده بان ایران، تاریخ انتشار:۲۰ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۱۶۴۷۷، www.didbaniran.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین