پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۰۵۸۰
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت که اسرائیل یک سال فرصت دارد از مرز‌های ۱۹۶۷ فلسطین عقب نشینی کند.
شعار سال: «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد اسرائیل یک سال برای خروج از مرز‌های ۱۹۶۷ فرصت دارد.

عباس با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای بیرون راندن شهروندان فلسطینی از خانه‌های خود در محله‌های الشیخ جراح قدس و سلوان گفت: اسرائیل یک سال فرصت دارد تا از سرزمین‌های اشغالی عقب نشینی کند و در غیر این صورت چرا اسرائیل را در شرایط اشغالگری‌های آن در مرز‌های ۱۹۶۷ به رسمیت بشناسیم.

رئیس تشکیلات خودگردان گفت: من و خانواده من و خیلی‌ها مثل ما سند مالکیت زمین‌هایی را دارند که مردم ما ۷۳ سال پیش از آنجا بیرون رانده شدند و این در سوابق سازمان ملل ثبت شده است.

وی تاکید کرد: جرایم رژیم اشغالگر مبارزه ملت فلسطین را برای دستیابی به استقلال متوقف نمی‌کند. ملت فلسطین اجازه نمی‌دهد اسرائیل آرمان‌های آن‌ها را بگیرد.

عباس تصریح کرد: سیاست‌های جامعه بین الملل و سازمان ملل شکست خورده است، زیرا نتوانستند اسرائیل را به دلیل تخلفاتش مجازات کنند در حالی که اسرائیل مثل یک طرف فراتر از قانون رفتار می‌کند.

رئیس تشکیلات خودگردان گفت: برخی کشور‌ها اذعان ندارند که اسرائیل یک رژیم اشغالگر و تبعیض نژادی است و مفتخرند که سوگند مشترکی با اسرائیل خورده‌اند در حالی که باید گفت آن‌ها از چه ارزش‌هایی صحبت می‌کنند.

عباس گفت: از ما می‌خواهند درباره خط مشی آموزشی خود توضیح بدهیم در حالی که از اسرائیل این را نمی‌خواهند. این سیاست یک بام و دوهوا و مردود است؛ چرا ما باید درباره شیوه حمایت‌هایمان از خانواده‌های شهدا و اسرا توضیح دهیم در حالی که آن‌ها قربانی اشغالگری هستند. ما به حمایت‌های خود ادامه خواهیم داد.

رئیس تشکیلات خودگردان سازمان آزادی بخش را تنها نماینده ملت فلسطین خواند و بار دیگر گفت که انتخابات سراسری را به محض تضمین برگزاری آن در قدس برگزار خواهد کرد و طرف فلسطینی خواستار فشار بر اشغالگری برای تضمین برگزاری انتخابات در قدس است

عباس همچنین گفت که هر کسی را در دنیا که ادعا می‌کند این فلسطینی‌ها هستند که طرحی واقعی و جدی برای دستیابی به سازش را رد می‌کنند به چالش می‌کشد.

منظور تشکیلات خودگردان از کشور مستقل آتی فلسطین، فلسطین در مرز‌های ۱۹۶۷ شامل بخش غربی رود اردن (کرانه باختری)، بخش شرقی شهر قدس (قدس شرقی) و منطقه غزه و به پایتختی قدس شرقی است که هم اکنون رژیم صهیونیستی بخش‌های زیادی از این مناطق را در اشغال خود دارد و به شهرک سازی در کرانه باختری و قدس شرقی ادامه می‌دهد.

جمعیت کرانه باختری حدود دو و نیم میلیون نفر و نوار غزه یک و نیم میلیون نفر است. هفت و نیم میلیون نفر نیز در سزمین‌های اشغالی سال ۱۹۴۸ زندگی می‌کنند که یک و نیم میلیون نفر از آنها، عرب و مشهور به عرب اسرائیلی یا عرب ۴۸ هستند

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس، تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۴۰۰۰۷۰۲۰۰۰۵۵۱، www.farsnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین