پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۱۶۰۸
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱
براساس آمار‌های بنیاد هنری Artprice میزان خرید آثار هنری در سال گذشته میلادی رکوردشکنی کرد و به عدد تاریخی ۲/۷ میلیارد دلار رسید. خرید آثار هنری کلاسیک، معاصر و نیز خرید‌های آنلاین باعث به دست آمدن چنین رقمی شده است.

  شعار سالبراساس آمارهای بنیاد هنری Artprice میزان خرید آثار هنری در سال گذشته میلادی رکوردشکنی کرد و به عدد تاریخی ۲/۷ میلیارد دلار رسید. خرید آثار هنری کلاسیک، معاصر و نیز خریدهای آنلاین باعث به دست آمدن چنین رقمی شده است.
 
این رقم تاریخی برای خرید آثار تاریخی درحالی به دست آمده که در سال ۲۰۱۹ به دلیل شیوع کرونا، خرید و فروش این آثار به شدت افت کرده بود. با این حال این رقم به دلیل اضافه شدن نوع جدیدی از آثار هنری به لیست خریدها بوده است؛ انواعی از هنر جدید مانند عکس، پویانمایی و حتی توییت. به این آثار NFT یا اثرهای غیرقابل تعویض گفته می‌شود. سرآمد اینگونه آثار هنری، بنکسی یک هنرمند انگلیسی ناشناس است که نقاشی‌های خیابانی او با موضوعات مختلف سیاسی و اجتماعی زبانزد است.
 
گفتنی است هنگ کنگ، چین و انگلیس در رده‌های اول حراج آثار هنری از نظر قیمت و حجم قرار دارند.
 

 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازپایگاه خبری شفقنا  ، تاریخ انتشار: 12مهر 1400، کدخبر: ، www.fa.shafaqna.com،1236585

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین