پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۵۸۷
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم ۵ شهروند و یک شرکت ایرانی به دلیل آنچه «تلاش برای تأثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰» خوانده شده است، خبر داد.
شعار سال: وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج‌شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد نام ۵ شهروند و یک شرکت ایرانی به فهرست اشخاص حقیقی و حقوقی تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهاد‌های زیرمجموعه این وزارتخانه به شمار می‌رود، اضافه شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه مدعی شده است که این اشخاص در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ تلاش کرده‌اند که بر انتخابات تأثیر گذاشته و اعتماد رأی‌دهندگان آمریکایی را تضعیف کنند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین یک شهروند یمنی را نیز در همین ارتباط تحریم کرده است.

مقامات و نهاد‌های آمریکایی سال گذشته نیز در جریان رقابت‌های انتخاباتی و پس از آن بار‌ها ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کردند؛ هرچند هیچ‌گاه مدرک قابل‌قبولی در این زمینه ارائه نشد.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار:۲۷ آبان۱۴۰۰، کد خبر: www.tasnimnews.com، ۲۶۱۰۳۹۲
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین