پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۲۷۶
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸
فریدون عباسی نماینده مردم کازرون اعلام کرد در یک دوره‌ای برجام به ما تحمیل شد و ما را با ادعا‌های بیخود متهم کردند که از NPT فاصله گرفتیم. تا حدی دولت‌های قبل مقاومت کردند، اما از سال ۹۲ این مقاومت کنار گذاشته شد و نظریه سیاسی دیگری که تنش زدایی بود پیش گرفته شد، اما ۸ سال این نظریه دستاوردی برای کشور نداشت.

شعار سال:فریدون عباسی در ارزیابی از روند مذاکرات برجامی، بیان کرد: مذاکرات به تعبیر من خوب پیش می‌رود چراکه جمهوری اسلامی بر سر موضع منطقی خود مقاومت کرده است. تیم مذاکره کننده کشورمان ایستاده و صراحتا اعلام کرده که چه مطالبه‌ای و مطابق کدام توافق دارد.
 
وی در ادامه اظهار کرد: در یک دوره‌ای برجام به ما تحمیل شد و ما را با ادعا‌های بیخود متهم کردند که از NPT فاصله گرفتیم. تا حدی دولت‌های قبل مقاومت کردند، اما از سال ۹۲ این مقاومت کنار گذاشته شد و نظریه سیاسی دیگری که تنش زدایی بود پیش گرفته شد، اما ۸ سال این نظریه دستاوردی برای کشور نداشت.
 
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در دولت سیزدهم راه دیگری پیش گرفته شده است، تصریح کرد: اگر برجام را قبول دارند همه باید مفاد آن را اجرا کنند. اینکه اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده و همه را تحت فشار می‌گذارند تا با ما معامله نکنند قابل قبول نیست. بنده راه حل را در مذاکرات صرف نمی‌دانم.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا بنا را بر این گذاشته اند تا فشار همه جانبه به ما وارد کنند و هدف آن‌ها از پای درآوردن انقلاب است. تیم مذاکره کننده ما باید بدانند که طرف‌های مقابل اصل انقلاب را هدف قرار داده اند پس بدون فشار به رژیم صهیونیستی در مذاکرات موفقیت مطلوبی را به دست نمی‌آوریم. باید جبهه مقاومت را در منطقه تقویت کنیم و هر کسی با هر سلیقه‌ای در کشور باید بداند که اگر می‌خواهیم انقلاب، نظام و ایران پابرجا بماند باید قدرت منطقه‌ای خود را تثبیت کنیم.
 
عباسی افزود: فقط با مذاکره نمی‌توانیم تحریم‌ها را کنار بزنیم، مردم نیز باید به صحنه آمده و از تیم مذاکره کننده با صرفه جویی در مصرف حامل‌های انرژی حمایت کنند. طرف‌های مقابل تا زمانی که نظر خود را تحمیل نکنند، توافق نخواهند کرد مگر اینکه ما دستاورد‌های دیگری داشته باشیم. ما باید با کشور‌های اطراف خود تعامل سازنده داشته و روابط اقتصادی برقرار کنیم. باید از هر دو قدرت سخت که قدرت نظامی بوده و قدرت نرم که سرمایه اجتماعی هستند، در کنار هم استفاده کنیم. اگر مردم به صحنه بیایند همان طوری که در انقلاب و جنگ تحمیلی پیروز شدیم در جنگ اقتصادی نیز سربلند بیرون خواهیم آمد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی دیدارنیوز  ، تاریخ انتشار:  28 آذر 1400، کدخبر: ،www.didarnews.ir،116626

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین