پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۲۶۳۲
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶
مرکل را با سگ سیاه می‌ترساند و صندلی پشت اردوغان را می‌کشد. قالیباف را تحویل نمی‌گیرد و برای رئیسی و مکرون، میز شش متری پهن می‌کند. آقای پوتین، کسب اقتدار حتی در عالم سیاست بواسطه طراحی بازی نیست. بازی اسمش روی خودش است. در صورت صلاحدید بازاندیشی کنید.
شعار سال: ماجرای دیدار آنگلا مرکل صدراعظم قبلی آلمان با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و سگ او در سال ۲۰۰۷ در شهر سوچی اتفاقِ معروفی است.

آنگلا مرکل در سال ۲۰۰۷ برای گفتگو در باره تجارت و انرژی با روسیه به اقامتگاه ریاست جمهوری پوتین در سوچی رفت.

در آن دیدار پوتین پس از جمع شدن تیم مطبوعاتی و حضور مرکل در اتاق ملاقات، دستور داد تا "کُنی" سگ سیاه و بزرگش از نژاد لابرادور را به اتاق بفرستند.

از آنجا که یک سگ در سال ۱۹۹۵ مرکل را گاز گرفته بود، همگان از ترس نسبی مرکل نسب به سگ‌ها مطلع بودند.

هفته نامه "نیویورکر" آمریکا در گزارش مفصل سال ۲۰۱۴ خود، در این باره نوشت: سگ در اتاق حرکت کرد، به سمت مرکل رفت، او را بویید. "مرکل آشکارا ترسید، خود را جمع کرد و رنگش پرید".

پوتین نیز در این زمان به پشتی صندلی تکیه داد، لبخند زد و پاهایش را به سمت جلو آورد و گفت: "مطمئنم (سگ) اذیت نمی‌کند".

مرکل با کنایه و با زبان روسی در جواب پوتین گفت: "به هر حال روزنامه نگاران را که نمی‌خورد".

پوتین و مرکل در برخی از ملاقات‌های خود به زبان آلمانی صحبت می‌کردند. با وجود اینکه مرکل روسی بلد بود، اما آلمانی پوتین از روسی او بهتر بود.

 
قدرت نمایی جاهلانه پوتین در برابر رهبران جهان
"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان را با سگ محبوبش در ملاقات سال ۲۰۰۷ سوچی غافلگیر کرد/ عکس ارشیوی خبرگزاری فرانسه


در برخی مواقع نیز پوتین اشتباهات آلمانی مترجم خود را می‌گرفت تا مرکل در یابد که چیزی را فراموش نکرده و چه توانایی‌هایی دارد.

پس از ورود سگ بزرگ پوتین به جلسه، تیم مطبوعاتی آلمان از رفتار پوتین با مرکل بسیار ناراحت شدند. آن‌ها عصبانیت خود از ورود سگ محبوب پوتین به اتاق کنفرانس و ملاقات سوچی را به مرکل منتقل کردند.

مرکل بعد‌ها در گفتگو با گروهی از این خبرنگاران تلاش کرد تا توضیحی در باره رفتار پوتین بدهد.

مرکل در آن زمان گفت: "من می‌دانم چرا پوتین این گونه رفتار می‌کند. می‌خواهد ثابت کند مَرد است. او از ضعف هایش می‌ترسد. روسیه هیچ چیز ندارد، نه سیاست موفق و نه اقتصاد خاص. تنها داشته آن‌ها این چیز‌ها است".

"جورج پکر" یکی از خبرنگاران این گروه در سال ۲۰۱۴ تحلیل مرکل از پوتین را رسانه‌ای کرد. او گفت: "این بینشِ کوتاه و معنادار بهترین تحلیل روانشناسانه‌ای بود که در طول ۱۴ سال حاکمیت پوتین در باره او شنیدم".

تا سال ۲۰۱۴ پوتین حدود ۱۴ سال رهبری و کنترل روسیه را در دست داشت.

"فاکس" در تحلیل سال ۲۰۱۵ خود نوشت: مرکل اولین رهبر جهان نیست که به رفتار‌های مردانه صفت و افراطی پوتین اشاره می‌کند.
 
 
قدرت نمایی جاهلانه پوتین در برابر رهبران جهانپوتین نیز در این زمان به پشتی صندلی تکیه داد، لبخند زد و پاهایش را به سمت جلو پیش آورد و گفت: "مطمئنم (سگ) اذیت نمی‌کند".


مرکل احتمالا اولین فرد بانفوذ و قدرتمندی است که به قلدری مردانه صفت پوتین برای پوشاندن ضعف‌هایش اشاره می‌کند. او با صراحتی ویژه روی این موضوع دست می‌گذارد.

پوتین سران جهان را معطل می‌کند

پوتین معمولا رهبرانی را که به دیدن او می‌روند یا با آن‌ها قرار ملاقات دارد در انتظار می‌گذارد.

استریت تایمز در سال ۲۰۱۸ نوشت که پوتین در یکی از دیدار‌های ۲۰۱۴ خود با "مرکل" ۴ ساعت تاخیر داشت.

این در حالیست که مرکل رهبر کشوری است که مردم آن مانند ژاپن به وقت شناسی معروف اند.

پوتین که به دیر آمدن در جلسات معروف شده، برای ترامپ هم استثنا قائل نشد. او در نشست تابستان سال ۹۷ در فنلاند حدود یک ساعت ترامپ را معطل کرد. با این حال تاخیر‌های پوتین برای رهبران اروپایی حدود یک ساعت گزارش می‌شود.

گاردین در گزارش سال ۲۰۱۵ خود نوشت: تاخیر پوتین برای رهبران مختلف جهان فرق می‌کند و احتمالا نشانه احترام او محسوب می‌شود.

پوتین در اولین دیدار خود با پاپ فرانسیس در سال ۲۰۱۳ حدود ۵۰ دقیقه تاخیر داشت.

او از سال‌های اول ریاست جمهوری خود در رسیدن به ملاقات‌ها تاخیر می‌کرد و در سال ۲۰۰۳ نیز ملکه بریتانیا را ۱۴ دقیقه معطل گذاشت.

براساس برخی از گزارش‌ها او یک بار "ویکتوریانوکویچ" رئیس جمهور وقت اوکراین را حدود ۴ ساعت معطل کرد.

فاکس نیوز نوشت: انتشار عکس‌های بدون پیراهن پوتین یکی دیگر از نمایش‌های مردانه او است.

مرکل به عنوان بزرگ شده آلمان شرقی -کشوری تحت تسلط شوروی سابق- در مدرسه روسی یاد گرفت و در جوانی به صورت هیچ هایک (سفر پیاده با کوله پشتی) شوروی را گشت.

او در طول دوره صدراعظمی خود به ویژه پیش از بحران کریمه اوکراین روابط پیچیده، نزدیک و مهمی با پوتین داشت. با این حال گزارش‌ها از شک همیشگی مرکل به پوتین حکایت دارند.

برخی از کارشناسان بزرگ شدن مرکل در آلمان شرقی و آشنایی او با شوروی سابق را دلیل شناخت مرکل از پوتین می‌دانند.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصر ایران تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۴۰۰، کد خبر: www.asriran.com /۸۲۶۷۰۰
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین