پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۳۰۰۲
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مورد سوءقصد قرار گرفته اما جان سالم به در برد.
شعار سال: بندر بن سلمان برادر ولیعهد سعودی به یکی از افسران گارد سلطنتی وعده اعطای ١٠ میلیون ریال سعودی برای ترور بن سلمان داده بود، اما بن سلمان جان سالم به در برد.

به گزارش البوابه الاخباریه الیمنیه، روزنامه صهیونیستی «مکور ریشون» در گزارشی روز سه شنبه اعلام کرد: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مورد سوءقصد قرار گرفته، اما جان سالم به در برد. طبق گزارش‌های مختلف، به دنبال این ترور نافرجام، محمد بن سلمان اقدام به دستگیری بندر بن سلمان برادرش به دلیل دست داشتن در این ترور نافرجام کرد.

«آساف غیبور» در این روزنامه نوشت: بندر بن سلمان به یکی از افسران گارد سلطنتی وعده اعطای ١٠ میلیون ریال سعودی برای ترور بن سلمان داده بود. این به معنای آن است که ما با یک جنگ قبیله‌ای مواجه هستیم.

طبق این گزارش بن سلمان پس از دستگیری این افسر و بازداشت برادرش اقدام به افزایش تعداد افراد گارد سلطنتی کرد و یک یگان ویژه امنیت برای محافظت از خود تعیین کرد.

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مخالفان بسیاری در عربستان دارد و حتی این مخالفان در بین افراد کاخ سلطنتی نیز حضور دارند. اقدامات بن سلمان و کودتا علیه محمد بن نایف ولیعهد سابق از جمله دلایل تشدید مخالفت‌ها علیه بن سلمان است.
 
برخی رسانه‌ها شامگاه سه‌شنبه به نقل از روزنامه عبری «مکور ریشون» مدعی شدند که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی مورد سوء قصد قرار گرفته، ولی جان سالم به در برده است.

بررسی‌های خبرنگار بین‌الملل فارس نشان می‌دهد که این خبر برای نخستین بار اسفندماه سال ۱۳۹۷ به نقل از رسانه مذکور منتشر شده است.

رسانه عبری در آن زمان مدعی شده بود بن سلمان پس از این سوءقصد دستور بازداشت «بندر بن سلمان» برادرش را صادر کرده بود زیرامعتقد بود که این عملیات از سوی او طراحی شده است.

با این حال، پایگاه خبری «البوابه الاخباریه الیمنیه» هم امروز خبری با مضمون مشابه، اما بدون نقل منابع مشخص منتشر کرده است.

این رسانه عربی به نقل از «منابع خبری بین‌المللی» که اشاره‌ای به نام آن‌ها نکرده ادعا کرده که بن سلمان از یک سوءقصد در روز‌های گذشته جان سالم به در برده است.

الاخباریه الیمنیه ادعا کرده این سوءقصد در یکی از کاخ‌های پادشاهی ریاض صورت گرفته است. به ادعای این رسانه، یکی از اعضای گارد کاخ سلطنتی به سمت هیأت همراه بن سلمان تیراندازی کرده، اما ولی‌عهد سعودی آسیبی ندیده است.
 این ادعا‌ها تا این لحظه در هیچ رسانه معتبر بین‌المللی که اخبار مربوط به عربستان سعودی را پوشش می‌دهند، منتشر نشده است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از سایت روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۴۰۰، کد خبر: www.donya-e-eqtesad.com  /۳۸۴۳۰۹۴
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین