پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۴۷۹۷
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
در کاریکاتور ترسیم شده، زنی یمنی پرچم اوکراین را روی آوار‌های کشور یمن، نصب می‌کند تا شاید با این ترفند، دنیا نیم نگاهی هم به جنگ یمن بیندازد! حقوق بشر غربی در حرف بسیا زیبا است و در عمل، شکلی چند استاندارده و تنفر آمیز دارد.
شعار سال: شاید بنوعی بتوان تائید کرد که بله، یک بحران فاجعه بار در اوکراین وجود دارد، اما در عین حال در یمن و افغانستان و عراق و ...، ده‌ها هزار نفر به دنبال پناهندگی هستند؛ ده‌ها میلیون کودک در معرض گرسنگی قرار دارند، ازدواج کودکان صد‌ها درصد افزایش یافته است؛ در افغانستان خانواده‌ها برای به دست آوردن غذا، کودکان خود را می‌فروشند، ...

اما کسی از دنیای غرب، حتی یک کلمه در این مورد سخن نمی‌گوید! آیا با حقوق بشر ابزاری روبرو هستیم یا استعماری جدید در لوای واژگانی زیبا مثل حقوق بشر.

در حالی که این روز‌ها اتحادیه اروپا و آمریکا عزم خود را برای وضع تحریم‌های بیشتر علیه روسیه جزم کرده‌اند، شش سال از حمله عربستان به یمن می‌گذرد. دو اقدام متناقض برای یک واژه (جنگ)، نشانه چیست؟
 
 
رفتار دوگانه غرب در بحران‌های انسانی!
 
 
رفتار دوگانه غرب در بحران‌های انسانی!
 
 
اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، برگرفته از منابع گوناگون
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین