پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۰۳۵
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
برخی نیز با اشاره به تصویب قانون جدید مبارزه با قاچاق ارز، این شبهه را مطرح کرده‌اند که با توجه به توقف اعطای ارز مسافری به مقصد ترکیه، آیا خانواده آقای قالیباف ارز مورد نیاز خود را خارج از شبکه رسمی صرافی‌های تحت نظارت بانک مرکزی ایران خریداری کرده‌اند؟ چرا که مطابق قانون، فروش رسمی ارز خارج از نیاز‌های تصریح شده از سوی بانک مرکزی تخلف محسوب می‌شود و چنین معاملاتی از جمله مصادیق قاچاق ارز است.
شعار سال: انتشار تصاویری از خانواده محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس ایران در فرودگاه امام خمینی تهران که از بازرسی چمدان‌های آن‌ها به هنگام بازگشت از ترکیه حکایت دارد، هر چند از سوی پسر آقای قالیباف «خطای نابخشودنی» خواهر و همسرش توصیف شده، ولی همچنان با انتقاد گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه است.

الیاس قالیباف، پسر رئیس مجلس ایران که از مدافعان سرسخت راهبرد خنثی‌سازی تحریم‌ها و اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود، با انتشار پیامی در صفحه شخصی اینستاگرام خود، انجام این سفر را «اشتباه» عنوان کرد، سفری که بنا بر ادعای او با وجود مخالفت پدرش انجام شده است. فرزند آقای قالیباف همچنین از مردم ایران عذرخواهی و طلب بخشش کرد.

پسر آقای قالیباف همچنین در واکنش به انتشار اخباری در مورد حجم غیرمعمول بار همراه خانواده او به دلیل خرید سیسمونی نیز تاکید کرد که «آن‌ها برای خرید سیسمونی نرفته بودند.».

اما محمدسعید احدیان، دستیار سیاسی و رسانه‌ای رئیس مجلس ایران، با به اشتراک‌گذاری پستی در صفحه توییتر خود، واکنش‌ها به سفر خانواده آقای قالیباف به ترکیه را «بزرگنمایی مخالفان» ارزیابی و تاکید کرد که «خطای فرزند را به پای پدر نمی‌نویسند.»

البته برخی فعالان شبکه‌های اجتماعی با بازنشر توئیت‌های ۵ سال پیش آقای احدیان در دفاع از افزایش عوارض خروج از کشور یادآوری کرده‌اند که او مسافران عازم ترکیه را با صفت‌هایی همچون بی‌نیاز و «عیاش» مورد خطاب قرار داده بود.

برخی دیگر از کاربران شبکه‌های اجتماعی ویدیویی از سخنان آقای قالیباف را در زمان رقابت‌های انتخاباتی همرسانی کردند که در آن او از وزیر آموزش و پرورش آقای روحانی به دلیل این که لباس‌های فرزندش را از ایتالیا خریده، به شدت انتقاد می‌کند و این رویه را مانع بهبود شرایط اقتصادی کشور می‌داند.

همچنین تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز با یادآوری فهرست اموال ابراز شده از سوی آقای قالیباف در ایام انتخابات ریاست جمهوری، این سوال را مطرح کرده‌اند که با مجموع موجودی بانکی ۳۷ میلیون تومانی خانواده‌اش چگونه همسرش عازم سفر خارجی شده است؟

البته برخی نیز با اشاره به تصویب قانون جدید مبارزه با قاچاق ارز، این شبهه را مطرح کرده‌اند که با توجه به توقف اعطای ارز مسافری به مقصد ترکیه، آیا خانواده آقای قالیباف ارز مورد نیاز خود را خارج از شبکه رسمی صرافی‌های تحت نظارت بانک مرکزی ایران خریداری کرده‌اند؟ چرا که مطابق قانون، فروش رسمی ارز خارج از نیاز‌های تصریح شده از سوی بانک مرکزی تخلف محسوب می‌شود و چنین معاملاتی از جمله مصادیق قاچاق ارز است.

در همین حال، برخی نیز اقدام خانواده آقای قالیباف را بی‌توجهی به تاکید‌های مکرر رهبر جمهوری اسلامی ایران بر لزوم حمایت از تولید داخلی با هدف خنثی‌سازی تحریم‌ها و اجرای اقتصاد مقاومتی ارزیابی کرده‌اند.شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از اقتصاد ۲۴، تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۵۴۸۷۰، eghtesaad۲۴.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین