پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۱۰۵
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
محمود رضوی مشاور رئیس مجلس در قالب یکسری رشته توئیت، جنجال سفر ترکیه خانواده قالیباف را نوعی پروژه امنیتی علیه رئیس مجلس می‌داند. در مقابل آن نیز، منتقدین، سوالات و پاسخ‌های متقابلی در این خصوص ارایه می‌دهند. اما به جرات می‌توان گفت که قالیباف گیت، سرآغازی برای نوع جدیدی از افشاگری‌های مخرب در فضای سیاسی کشور خواهد بود. بطور سربسته به عزیزان پایداری در این خصوص هشدار می‌دهیم. این آتش دامن خیلی‌ها را خواهد گرفت. بعد بازی شروع شده است.
شعار سال: سیدمحمود رضوی مشاور رییس مجلس در رشته توییتی نوشت: ۲ روز است که اذهان عمومی جامعه درگیر سفر ۳نفر از اعضاء خانواده رئیس مجلس به ترکیه شده، سفری که الیاس قالیباف پسر بزرگ آقای قالیباف به نمایندگی از پدر آنرا خطای نابخشودنی اعلام و به صراحت گفت رئیس مجلس با این سفر مخالف بوده و سفر برای خرید سیسمونی نیز نبوده است.

اطلاعات منتشره در فجازی سوالاتی به وجود آورد که به نظر باید یکبار آن‌ها را مرور کرد و درخواست نمود که برخی نهاد‌ها به چند سوال کلیدی پاسخ دهند:

آیا شناسائی داماد، دختر و همسر محجبه رئیس مجلس با ماسک در فرودگاه ترکیه و در صف مردم، کاری عادی بوده و همه آن‌ها را میشناسند؟!

هیچ کس از بارداری دختر آقای قالیباف مطلع نبوده و جز کنترل اطلاعاتی، هیچ روشی برای کشف آن به شیوه‌های دیگر هم وجود نداشته است. یک فعال توییتری چطور متوجه این موضوع و ساخت یک پروژه با همان هشتگ خاص شده است؟!

روابط عمومی شرکت معراج در مصاحبه‌ای صراحتا اعلام کرده این مسافران بار اضافه نداشته اند و در فرودگاه ترکیه هم هیچ اتفاق و درگیری ادعائی وجود نداشته، این سناریوی تخیلی را چه کسی ساخته و به این اکانت داده است؟

پرواز شماره۴۸۰۴معراج از استانبول به تهران ساعت ۱۹:۱۵به زمین نشسته که به طور طبیعی خروج مسافران از فرودگاه دو ساعت طول میکشد؛ کدام مسافری می‌توانسته این اطلاعات را طوری به این‌ها برساند که این آقا بعد از تحقیق از معراج و بررسی و یقین!، در ساعت ۲۲:۵۴ توئیت خود را منتشر کند؟

غیر از زمان، همانطور که بقیه گفته اند این سوال همچنان بی‌پاسخ مانده که آیا اطلاعات شخصی مسافرین را جز به مراجع ذیصلاح یا محافل امنیتی خاص می‌دهند؟ چطور این اطلاعات به دست پروژه بگیران رسیده است؟

همین چند سوال و سوالات مطرح نشده دیگر و مدارک قبلی موجود که تا امروز اجازه طرح آن را ندارم، نشان میدهد که این پروژه هم مانند چند پروژه قبلی یک پروژه امنیتی بود و قاعدتا مثل همیشه پروژه بگیران عمله‌ی مقاصد محافل امنیتی سیاسی شده اند که منافعشان به خطر افتاده است.

در حالی که انبوهی از وظایف دستگاه‌های امنیتی روی زمین مانده و صدای دلسوزان و مردم درآمده، معنای بپا گذاشتن برای خانواده قالیباف در سفر شخصی چیست؟

در همه این موارد آنهائی که باید بفهمند دیر میفهمند، ولی یک خطای فردی با اشراف و عملیات لحظه‌ای محافل امنیتی تبدیل به پروژه علیه کل نظام می‌شود. آیا حق نداریم فکر کنیم موضوع بسیار فراتر از ماجراجویی آدم‌های بدنام بوده و پای یک نهاد در میان است؟ آن نهاد کجاست؟

آیا قرار است دستگاه‌های امنیتی قضائی کشور، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه باز هم همچون بار‌های قبل بنشینند و نظاره کنند که محافل امنیتی_سیاسی برای حذف رقبای سیاسی خود، کشور و اذهان عمومی را به هم بریزند؟! گیریم به قالیباف لطمه وارد شد، هدف بعدی این‌ها چه کسی و کجاست؟

استقامت و پایداری قالیباف برای مردم و نظام، منافع و آینده چه کسانی را به خطر انداخت که بعد از مقاومت‌های اخیر او در مقابل ناکارآمدی‌ها و تجاوزات به حقوق ملت، محافل پشت پرده ناچار به پروژه سازی شده اند؟ از دستگاه‌های امنیتی توقع است که تکلیف این محفل یا نهاد را معین بکنند!

عذرخواهی توسط خانواده قالیباف در همان ساعات اول صورت گرفت؛ اما یکبار برای همیشه این موضوع تعیین تکلیف شود، کدام محفل یا نهاد برای خانواده مردم بپا می‌گذارد، با دروغ، آبروی دیگران را به بازی می‌گیرد و حیثیت نظام و آرامش مردم را برهم میریزد؟

یک بار باید ایستاد و کوتاه نیامد!
 
درصورت صحّت مطلب واستناد به گوینده محترم آن، این مطالب (درخور توّجه) است:
۱ - مشاور نباید- بدون نظر رئیس -دارای چنین تحلیلی بوده! ونباید اظهار نظر کند؟!
۲- نهاد مطروحه هم که، قطعا دولتی یا حکومتی است؟! (اطلاعات، سپاه، حراست مجلس و.
۳- موضوع بارداری فرزند ایشان هم، نباید درحدّ محدودی ازخانواده و... مطلع بوده و بدانند!
۴- عکس گرفتن از اتوبوس درترکیه هم، باید با شناسایی قبلی؟! صورت پذیرفته باشد؟!
۵- کنترل وشناسایی عبور از محل گیت‌ها [عادی یاتشریفات]هم، باید چه (درسفر ازمبدأ یا برگشت ازخارج) توسط نهاد‌ها ومجلس_ دفتر رئیس و موتورپل و راننده و حراست- یا احیاناً گمرک، صورت پذیرفته باشد!
۶- شناسایی همراهان و... هم نباید برای (نهاد‌ها وگمرک وحراست مجلس)، کار سختی باشد!
۷- پخش تصاویر و نقل اخبار هم که [توسط مردم]! صورت نگرفته است.

نتیجه؛
این اظهارنظرات [مطالب فوق الذکر]از جهات آثار! دردو ساله مانده ریاست مجلس جناب قالیباف، با صورت پذیرفته است؟!

آیا توطئه‌ای، در جهت جواب و عکس العمل مطالب خود او، درمورد مسائل به دادگاه نرفته! دختر وزیر پیشین [که توسط ایشان در مناطرات بدون اعلان رسمی مراجع قضایی و یا نتیجه قضاوت در باب دختر وزیر از جهت فرایند و رسیدگی و احکام]صورت گرفته است، می‌باشد؟

یا موضوع اخیر، با هدف گذاری مانعیت اجرایی قالیباف، برای آینده پسا مجلس و رئیسی! صورت گرفته است؟!
ونتایج آن در بیکار ساختن [ده‌ها معاون و مسئول به کار گرفته شده توسط ایشان]در مجلس کنونی! مدنظر بوده است و...

البته زدن همدیگر- در رقابت مثلاً سیاسی انتخاباتی تبلیغاتی، در مناطره‌ها و مهندسی انتخابات و وسوابق پیشین و... امر عجیبی نبوده ونیست!

برای انتخابات و زدن رقیب اهالی راست و چپ و... مقیّد به قانون ودین و. لزوم و ضرورت و التزامی لازم نیست! از فتو شاپ تا پرونده سازی تا استناد مثلاً به گزارش مردمی و..
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزپلاس، تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، کدخبر:۲۴۸۳۰۳، roozplus.com / و کانال تلگرامی روزپلاس
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین