پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۴۸۷
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴
چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی سوال از عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره عملکرد سازمان تامین اجتماعی را به جریان اندختند که برابر با آئین نامه، وزیر باید در کمیسیون تخصصی پاسخگوی سوالات نمایندگان باشد. در صورتی که توضیحات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون محور‌های سوال قانع کننده باشد، طرح سوال از دستورکار خارج و در غیر این صورت طرح سوال جهت رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه شده و وزیر نیز باید در جلسه حاضر شود.
شعار سال: چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی سوال از عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره عملکرد سازمان تامین اجتماعی را به جریان اندختند که برابر با آئین نامه، وزیر باید در کمیسیون تخصصی پاسخگوی سوالات نمایندگان باشد.

در صورتی که توضیحات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون محور‌های سوال قانع کننده باشد، طرح سوال از دستورکار خارج و در غیر این صورت طرح سوال جهت رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه شده و وزیر نیز باید در جلسه حاضر شود.

خلاصه سوال: چرا جلوی تخلفات متعدد سازمان تامین اجتماعی در رابطه با جذب و به کارگیری نیرو‌ها انتصاب مدیران ناتوان ستادی و شرکت‌ها، تخلفات مالی متعدد شرکت‌ها و هلدینگ‌های تحت پوشش، تبعیض آشکار در سرمایه‌گذاری‌ها گرفته نمی‌شود.

شرح سوال: متاسفانه در جذب و به کارگیری نیرو‌ها در زمان آزمون و مصاحبه و ... تبعیض و ظلم آشکار وجود دارد و مراحل و نمرات قبولی و ... لحاظ نشده است که منجر به شکایت‌های متعدد داوطلبین در دیوان عدالت اداری شده است.

(در انتصاب مدیران و معاونین و اعضای هیئت مدیره ملاک تجربه و تخصص و توانمندی علمی و اجرایی نبوده بلکه ملاک همشهری‌گری دیدگاه گروهی، و سیاسی و رفیق بودن یا رفیق نبودن و تقسیم پست‌ها و مسئولیت‌ها بین نزدیکان بدون لحاظ نمودن سرنوشت و آینده مجموعه‌های تحت پوشش (تقسیم مسئولیت‌ها و پست‌ها به مانند گوشت قربانی)

وجود تخلفات مالی در هلدینگ‌های تحت پوشش که گزارشات آنان در بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات و قوه قضاییه در حال رسیدگی است سازمان تامین اجتماعی و شرکت‌های سرمایه گذاری تحت پوشش در مناطق محروم و کمتر برخوردار به هیچ عنوان سرمایه گذاری نمی‌کند در حالیکه اموال این شرکت‌ها متعلق به تمام افراد تحت پوشش تامین اجتماعی است نه فقط مناطق مخصوصی از کشور.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت دیده بان ایران، تاریخ انتشار:۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، کدخبر:۱۳۱۱۶۷، www.didbaniran.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین