پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۶۰۰
تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲
رضا کیانیان در صفحه شخصی خود با انتشار فیلمی از پرویز پرستویی در امریکا خطاب به هجمه کنندگان نوشت: اگر به دموکراسی معتقدید. اجازه دهید هر کس عقیده خودش را داشته باشد. بازجویی نکنید؛ و اگر از کسی پرسشی دارید و طرف نمی‌خواهد.
شعار سال: رضا کیانیان در صفحه شخصی خود با انتشار فیلمی از پرویز پرستویی در امریکا خطاب به هجمه کنندگان نوشت: اگر به دموکراسی معتقدید، اجازه دهید هر کس عقیده خودش را داشته باشد.

وی نوشت: سلام آقای سام رجبی.

من صفحه شما را دیدم؛ و نوشته هاتان را خواندم. می‌خواهم به جمله‌ای از خودتان اشاره کنم و بعد ادامه دهم.

«دلیل این همه دروغ و فساد نبود دموکراسی و آزادیست»

تا آن جا که من می‌دانم. یکی از پایه‌های دموکراسی «آزادی بیان» و «آزادی عقیده» است. بشمارید چند دین و مذهب در آمریکا در کنار هم وجود دارند! چند نوع پناهنده سیاسی و اجتماعی از همه جای دنیا آن جا زندگی می‌کنند؟ همان جا وقتی از کسی پرسشی می‌کنید و طرف نمی‌خواهد پاسخ دهد، حق ندارید پرسشتان را تکرار کنید. حتی پلیس هم حق ندارد پرسش را تکرا کند. تا زمانی که وکیل طرف بیاید.

اگر به دموکراسی معتقدید. اجازه دهید هر کس عقیده خودش را داشته باشد. بازجویی نکنید؛ و اگر از کسی پرسشی دارید و طرف نمی‌خواهد جواب دهد، اصرار نکنید. به همین سادگی و به همین دردآوری. دموکراسی خیلی سخت است. تحمل مخالف، بسیار مشکل است. من ویدیوی دوم را گذاشتم که یاد آوری شود گاهی به عقاید دیگران احترام نگذاشتید. ویدیوی شما و آقای پرستویی هم همین طور است. به عقاید ایشان احترام نمی‌گذارید؛ و بار‌ها پرسش تان را تکرار می‌کنید.

اگر حکومتی بر مبنای عقاید شما بر پا شود؟ مطمئنید آن زمان همه آزادند؟ مطمئنید آن زمان همه می‌توانند عقاید خودشان را داشته باشند؟ یا…. فقط به خودی‌ها آزادی می‌دهید و بقیه را از میدان به در می‌کنید؟ البته ناسزا می‌گویید و تحقیر می‌کنید. آیا اگر به قدرت برسید، چه می‌کنید؟ مطمئنید مخالفانتان را به زندان نمی‌اندازید؟ چون نوشته بودید اسامی مخالفانتان را یادداشت و جمع آوری می‌کنید. برای همان روز. اقای رجبی! آقای پرویز پرستویی هر عقیده‌ای دارد، باید احترام بگذارید؛ و به تمام آن‌ها که اسامیشان را یادداشت کرده اید. چون «شما» ادعا کرده اید به «دموکراسی» و «آزادی» معتقدید. به نظر من با جنگ فقط جنگ زاده می‌شود؛ و برای ایجاد دموکراسی باید تمرین دموکراسی کنیم.

اگر دوست داشتید پاسخ دهید. البته من هم به برخی پرسش‌ها پاسخ نخواهم داد.

البته من به مدال‌های شما افتخار می‌کنم.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری انتخاب، تاریخ انتشار:۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، کد خبر: ۶۷۴۱۹۴، www.entekhab.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین