پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۰۳۲
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۷
حق مدافعین سلامت جهادی وجان برکف ما نبود که رئیس جمهور محترمشان، از قول یک رئیس دانشگاهی که در دوره کرونا معلوم نبود خودش کجاست؟ و اکنون هم بدترین شکل ممکن مدیریت را بر مجموعه خود دارد، اینچنین خدمات و رشادت‌های مدافعین سلامت را کم انگاری و تحقیر کند.
شعار سال: نوشته رییس کل سازمان نظام پرستاری خطاب به رییس جمهور به شرح ذیل است.

جناب آقای رئیس جمهور

در روزگاری که کرونای منحوس همه کشور را تیره و تار کرده بود. همه مشاغل وادارات وبازار وکسبه ومدارس؛ دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و…تعطیل و همه نیرو‌های انسانی کشور را دورکار کرده بود؛ اما این مدافعین سلامت یعنی پرستاران؛ پزشکان وپیراپزشکان بودند که با ترک خودخوسته خانه وکاشانه خود واستقرار دربیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی با تقدیم بالغ بر سیصد شهید (۱۵۹ شهید پرستار) که ازجمله بیشترین شهدای مدافع سلامت از استان گیلان می‌باشد - وبا تقدیم ده‌ها هزار جانباز کرونایی؛ بعد از دوسال و صد روز جهاد شبانه روزی، که اکثر ایام را بدون دارو؛ واکسن و ایمنی مناسب بودند.

اما امنیت کامل را به حیات وسلامت مردم این مرز وبوم برگرداندند؛ لذا این حق مدافعین سلامت جهادی وجان برکف ما نبود که رئیس جمهور محترمشان، از قول یک رئیس دانشگاهی که در دوره کرونا معلوم نبود خودش کجاست؟

و اکنون هم بدترین شکل ممکن مدیریت را بر مجموعه خود دارد، اینچنین خدمات و رشادت‌های مدافعین سلامت را کم انگاری و تحقیر کند.

جناب رئیس جمهور!

رئیس دانشگاه گیلان باید به شما می‌گفت: شهید نرجس خانعلی زاده اولین وجوان‌ترین شهید پرستار ما؛ مانند تمام نیرو‌های طرحی بدون سهمیه و٨٩ روزه فعلی، هیچ رابطه استخدامی جذابی با نظام سلامت دولتی؛ نداشت لیکن در دفاع ازسلامت مردم بی محابا جان خود را تقدیم کرد.

اما رییس همان دانشگاه او با پست بالا ودریافتی‌های غیر قابل مقایسةو…، اما حضوری تمام وقت تلفنی بر دانشگاه مذکور داشته وبخاطر همین نوع مدیریت وحضور تلفنی بوده که به حضرتعالی هم تحلیل تلفنی خود را درهمان سطح ومیزان حضورش منتقل کرده اند.

اما گله ما این است که شما چرا؟!

رئیس دانشگاه گیلان اگر حضوری واقعی ومؤثری در نظام سلامت استان شان داشته و دارد چرا هنوز خانواده‌های شهدای سلامت استان؛ سرگردانند؟ جرا تمام پرسنل دانشگاه شان نا راضی اند؟

ایشان باید به شما می‌گفت که خانواده شهیده باقری وامثال باقری‌ها هنوز چرا سرگردان رسیدن به حقوق اولیه شان در مسیر بروکراسی

دانشگاه گیلان اند؟

و هنوز هیچ رسیدگی که نشده اند بماند بلکه حتی حقوق بچه‌های کوچک بازمانده از شهیده شان به سرعت قطع شده و هنوز برقرار نشده ماجرای جالبی دارد که بدنیست علت یابی شود.

- شما چرا؟ آقای رئیس جمهور؟

- کسی منکر زحمات نیرو‌های جهادی نیست. اما تقدیر از نیرو‌های جهادی که نباید به قیمت تحقیر وکم انگاری سایر جان بر کفان نظام سلامت تمام می‌شد.

- آقای رئیس جمهور

منتظر دلجویی هستیم

تمامی مدافعین سلامت اعم از پرستاران؛ پزشکان و پیرا پزشکان؛ متعهد‌ترین نیرو‌های نظام؛ انقلاب و کشورند؛ و تحمل با تمام مشکلات و کمبود‌های موجود هنوز کم نگذاشته اند؛ و منتظر عکس العمل حضرتعالی هستند.

میرزابیگى رئیس کل


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از فانا، تاریخ انتشار:۳۱ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۴۲۷۳۱، www.phana.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین