پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۲۶۱
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱
ایسنا با انتشار خبری مدعی شده است که شمخانی توضیحات جامعی به زبان انگلیسی به جوزپ بورل داده و طرفین در خصوص برنامه کوهنوردی مشترک صحبت کرده اند؟! امان از داستان سرایی‌های تخیلی، امان! اگر می‌گفتند شمخانی توضیحات جامعی به زبان عربی داده، هیچ جای تعجب نبود، اما چرا از قید جامع و زبان انگلیسی استفاده شده است؟ حد تسلط زبان شمخانی تقریبا قابل حدس است. در خصوص برنامه کوهنوردی مشترک هم سوال بسیار داریم. سن جوزپ بورل به کوهنوردی می‌خورد یا تپه نوردی و پارک گردی؟ مثلا ادای فیلم‌های خارجی و ماموریت برای کبری را درآورده اید که در انتها تعطیلات هفتگی خوبی دارند؟ بابا خجالت. فعلا بچسبید به تفاهم حاضر که اگر نمی‌شد، تابستان بسیار سختی برای کشورمان رقم می‌خورد. مابقی تحلیل هزینه فایده بماند برای بعد از آرام شدن اوضاع و وجود گوش‌هایی شنوا برای تجربه آموزی.
شعار سال: حضور هم‌زمان شمخانی و بورل در کنار نقشه ایران که در اتاق ملاقات‌های دبیر شورای عالی امنیت ملی نصب شده و توضیحاتی که شمخانی برای مهمان خود ارائه می‌کند، کنجکاوی مخاطبین در مورد محتوای گفتگوی دو مقام ایرانی و اروپایی همراه با بررسی نقشه ایران را به‌دنبال داشت.

ماجرا از این قرار بود که پس از مصافحه رسمی شمخانی و بورل و قبل از آغاز رسمی گفتگوها، دیپلمات اروپایی با حضور در کنار نقشه ایران از دبیر شورای امنیت ملی کشورمان در مورد ویژگی کوه‌های اطراف تهران از جمله تعداد قلل مرتفع این رشته کوه‌ها سوالاتی را مطرح کرد.
 
داستان سازی تخیلی از حاشیه ملاقات بورل با شمخانی؟!

دریابان شمخانی نیز بر خلاف رویه همیشگی خود که با مهمانان خارجی صرفا با زبان فارسی صحبت می‌کند، توضیحات جامعی را به زبان انگلیسی برای جوزپ بورل ارائه کرد.

بورل در ادامه به شمخانی گفت که از کوهنورد بودن او اطلاع دارد و، چون خود نیز به صورت حرفه‌ای کوهنوردی می‌کند، خواستار دریافت این اطلاعات از او شده است.
 
داستان سازی تخیلی از حاشیه ملاقات بورل با شمخانی؟!

البته بورل در پایان این گفتگوی کوتاه و غیر رسمی با صمیمیت از شمخانی خواست که در برنامه کوهنوردی مشترک با او شرکت کند و پاسخ شمخانی این بود که؛ کاملا آماده‌ام.

تعداد بازدید : 4
جوزپ پول گویا در هتل اسپینانس بلوار کشاورز تهران اسکان داده شده یا جلسه‌ای در محل این هتل برگزار شده است. جوزپ بورل در این مدت از بلوار کشاورز و راسته سمت هتل اسپینانس عبور کرده و رسانه‌ها، اسمش را گشت و گذار جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خیابان‌های تهران، گذاشته اند. گفتیم که این پیرمرد بدرد تپه نوردی و پارک گردی می‌خورد و شما باور نکردید.

شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار:۵ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۵۰۳۰۳۴، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین