پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۵۴۵
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اهمیت اصلاح قوانین و تنقیح قوانین که نقش مهمی در افزایش قدرت نهاد قضایی خواهد داشت، گفت: امیدواریم شاهد تصویرسازی اجتماعی شایسته از دستگاه قضایی باشیم. تصویر مقتدرانه در نحوه مواجهه با موضوعات مختلف جامعه و رسیدگی‌های عادلانه به مسائل، موجب افزایش اقتدار دستگاه قضایی خواهد شد.
شعار سال: حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، گفت: نامه امام علی (ع) به مالک اشتر، کهن‌ترین سند تاریخی در حوزه حکمرانی با ماهیت دینی است. قدرت سیاسی ابزاری برای همه نیاز‌های مادی و معنوی انسان‌ها و فراهم آوردن زمینه تعالی جامعه بشری و انسانی است.

وی افزود: در نگاه امام علی (ع) نیروی انسانی صالح، بالاترین نقش را در نقشه یک جامعه در تراز قرآن دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: از این منظر آراستگی مدیران ارشد و میانی در نظام اسلامی به ارزش‌ها و فضایل اخلاقی مهمترین و محوری‌ترین اصل در ساخت یک نظام سیاسی کارآمد و مقتدر و در تراز است.

ابوترابی‌فرد کفت: اینکه بعضی‌ها به تشکیل ناتوی نظامی برای منطقه جنوب غرب آسیا اشاره می‌کنند، برای این است که شاهد قدرت روز افزون امت اسلام هستند.

وی افزود: منطقه خاورمیانه از مدار اراده آمریکا خارج شده است و در مدار اراده ملت‌های مسلمان و مقتدر و دلباخته به قرآن قرار گرفته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: ناتو‌های نظامی مزدوران آمریکا در برابر حرکت اقتدار آفرین ملت‌های منطقه، از کمترین اثر بی‌بهره است.

ابوترابی‌فرد گفت: عدالت ورزی یک تکلیف قطعی الهی است و همه ما موظف هستیم برای آراستگی خود به عدالت قدم برداریم و ثانیاً از تمام ظرفیت خود برای بسط عدالت در جامعه تلاش کنیم و این معنای امر به معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: اگر جامعه اسلامی به این خصیصه آراسته شود، شاهد یک تحول عظیم در دنیای اسلام و کشور اسلامی خواهیم بود.

بود، افزود: در روز ۶ تیر، رهبر انقلاب مورد سو قصد قرار گرفتند و همچنین در ۷ تیر ماه افرادی همچون شهید بهشتی که مردی پارسا، مدیر و مدبر و به بیان رهبری یکی از ارکان مهم ایران بودند، مورد آسیب قرار گرفتند و به لقاءالله پیوستند.

ابوترابی‌فرد با تشکر از کارنامه یکساله مدیریت ریاست قوه قضاییه گفت: رهبر هوشمند انقلاب این گونه تجلیل کردند که یک عنصر مومن و عالم و آشنا به حوزه قضا و ... بسیار نعمت باارزشی است. ثمره این حضور و تلاش نگاه معطوف به اصلاح رویه‌ها و تحول است.

وی تاکید کرد: با آنکه قدم‌های اصولی برداشته شده است، اما رهبری انقلاب مهم‌ترین دغدغه و اصل را تحقق و اجرای سند تحول مترقی دستگاه قضایی ذکر کردند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مبارزه با فساد در درون و برون دستگاه قضایی مهم است، اظهار کرد: مبارزه با ساختار‌های فسادزا بسیار مهم است که مقام معظم رهبری هم به آن اشاره کردند.

ابوترابی‌فرد گفت: رصد دستگاه‌ها و ساختار‌های فسادزا در همه حوزه‌ها نکته مهی است. خدمت شهردار تهران می‌گویم که رصد ساختار‌های فسادزا در دستگاه مدیریت شهری مهم است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین راه‌ها برای از بین بردن این ساختارها، آراستگی به دولت الکترونیک و استفاده از سیستم الکترونیکی در عالی‌ترین سطح ممکن است، تصریح کرد: تنقیح قوانین از مهم‌ترین اقدامات برای اصلاح روند قضاوت و مدیریت در کشور است. ما سخت نیازمند تنقیح قوانین و مقررات هستیم.

امام جمعه موقت تهران افزود: همچنین بودجه ریزی بر مبنای عملکرد و برنامه مهم است و دستگاه قضایی همت کند نظام بودجه ریزی را براساس عملکرد و برنامه تدوین کند که بدون تردید موجب ارتقای بهره وری و حذف هزینه‌های غیرضروری می‌شود.

ابوترابی‌فرد در پایان با اشاره به اهمیت اصلاح قوانین و تنقیح قوانین که نقش مهمی در افزایش قدرت نهاد قضایی خواهد داشت، گفت: امیدواریم شاهد تصویرسازی اجتماعی شایسته از دستگاه قضایی باشیم. تصویر مقتدرانه در نحوه مواجهه با موضوعات مختلف جامعه و رسیدگی‌های عادلانه به مسائل، موجب افزایش اقتدار دستگاه قضایی خواهد شد.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، تاریخ انتشار:۱۰ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۳۵۰۱۶ ، www.didbaniran.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین