پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۱۱۷
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲
عبدالحسین روح‌الامینی نجف‌آبادی عضو کمیسیون بهداشت از ارجاع استیضاح «وزیر بهداشت» به کمیسیون متبوعش برای بررسی در نشست هفته آینده خبر داد.

شعار سال: عبدالحسین روح‌الامینی نجف‌آبادی از ارجاع استیضاح بهرام عین‌اللهی به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد و اظهار کرد: استیضاح وزیر بهداشت در نشست هفته آینده این کمیسیون بررسی می‌شود.

وی افزود: استیضاح با حضور وزیر بهداشت و نمایندگان استیضاح‌کننده بررسی خواهد شد و بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس، گزارش آن به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه خواهد شد.

بر اساس ماده ۲۲۰ آیین‌نامه داخلی مجلس، نمایندگان می‌توانند‬ با در نظر گرفتن اصل هشتاد و نهم (۸۹) قانون اساسی، وزیر یا هیئت وزیران را استیضاح کنند و استیضاح زمانی قابل طرح در مجلس است که به امضای دست‌کم ده نفر از نمایندگان برسد. همچنین در ماده ۲۲۱ آیین‌نامه آمده است که در استیضاح باید موضوع به‌صورت صریح و با ذکر مورد یا موارد معین شود و به‌صورت کتبی تنظیم و به هیئت‌رئیسه تسلیم شود.

هیئت‌رئیسه موظف است بلافاصله طرح استیضاح را به کمیسیون تخصصی ذی‌ربط ارجاع کند و کمیسیون مکلف است حداکثر ظرف یک هفته ضمن اطلاع‌رسانی به استیضاح‌کنندگان و دعوت کتبی وزیر مربوطه موارد استیضاح را بررسی کند.

پس از مدت مذکور در صورتی که حداقل ده نفر از امضاکنندگان استیضاح از طرح آن منصرف نشوند، استیضاح در اولین جلسه علنی طرح می‌شود و پس از طرح استیضاح در جلسه علنی، کاهش امضای نمایندگان تاثیری در مطرح شدن استیضاح ندارد و وزیر موظف است ظرف ده روز در مجلس حاضر شود و هیئت‌رئیسه در همان روز متن استیضاح را برای وزیر یا وزیران مورد استیضاح ارسال و هم‌زمان چاپ و بین نمایندگان توزیع کند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت دیدبان ایران، تاریخ انتشار:۲ بهمن ۱۴۰۱، کدخبر: ۱۴۸۰۵۱، www.didbaniran.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین