پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۳۴۷
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶
سعید خرازی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیشکک اعلام کرد که صادیر جباروف رئیس جمهوری قرقیزستان در روز‌های آینده به ایران سفر خواهند کرد. وی گفت: ایران آماده تعامل و همکاری با قرقیزستان در همه زمینه‌ها است وی هیچ محدودیتی برای همکاری با قرقیزستان وجود ندارد.

شعار سال: سعید خرازی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیشکک اعلام کرد که صادیر جباروف رئیس جمهوری قرقیزستان در روز‌های آینده به ایران سفر خواهند کرد.

خرازی در نشستی خبری تصریح کرد: هم اکنون سفر وزیر امور خارجه و رئیس جمهوری قرقیزستان به ایران در دستور کار قرار دارد و نهاد‌های مربوطه دو کشور در حال آماده سازی برای اجرای آن در سال جاری هستند.

وی گفت: ایران آماده تعامل و همکاری با قرقیزستان در همه زمینه‌ها است وی هیچ محدودیتی برای همکاری با قرقیزستان وجود ندارد.

وی همچنین با بیان اینکه سیزدهمین نشست کمیسیون مشترک بین دولتی همکاری‌های اقتصادی در دستور کار قرار دارد. گفت: ۱۰ سند برای امضا در این نشست امضا شده است.

به گزارش آکی پرس قرقیزستان خزاری همیچنین گفت: در گفت‌وگوی تلفنی رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران و وزیر دفاع جمهوری قرقیزستان، طرف ما به طور کامل قصد خود را برای حفظ روابط با جمهوری قرقیزستان در حوزه نظامی تایید کرد.

او افزود: همچنین دعوت خود را از هیئت نظامی جمهوری قرقیزستان اعلام کردیم تا بیایند و با فرصت‌های نظامی که ایران دارد آشنا شوند.

قرقیزستان می‌تواند از ظرفیت بنادر ایران استفاده کند

خرازی یکی از موضوعات مهم در روابط دو کشور را استفاده قرقیزستان از ظرفیت‌های بنادر ایران به ویژه بندرعباس و بندر چابهار برای ورود به دریای آزاد و بازار‌های جهانی عنوان کرد و گفت: امیدواریم امسال گام‌های عملی در این راستا برداشته شود.

سعید خرازی گفت: حمل و نقل و ارتباطات به ویژه ارتباطات ریلی و هوایی نقش مهمی در گسترش روابط دو کشور دارد و در این زمینه امیدواریم در آینده شاهد ابتکارات جدید بین دو کشور باشیم.

به گفته وی، حجم مبادلات تجاری در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

سفیر ایران در قرقیزستان گفت: در رابطه با امضای توافقنامه تجارت آزاد ایران و اوراسیا و آغاز عملیات اجرایی آن در سال جاری، جهش قابل توجهی در مبادلات تجاری بین دو کشور پیش بینی می‌شود.

خرازی تصریح کرد: چشم انداز روابط قرقیزستان و ایران در سال ۲۰۲۳ بسیار مثبت به نظر می‌رسد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت مشرق نیوز، تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱، کدخبر: ۱۴۶۱۶۵۴، www.mashreghnews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین