پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۷۳۹
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸
دولت مصر طی ماه‌های اخیر اقدام به فروش تعدادی از اموال و دارایی‌های دولتی مانند سهام برخی از بانک‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌ها کرد که به شایعات درباره فروش اموال دولتی دامن زده شد. در تازه ترین اخبار،شایعاتی درباره عقد قرارداد ۹۹ ساله با یک شرکت صهیونیستی برای مدیریت خدمات کانال سوئز به ارزش یک تریلیون دلار منتشر شده بود که رئیس جمهور مصر، اخبار منتشر شده مبنی بر فروش کانال سوئز به رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.

شعار سال: «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر در جریان بازدید از طرح توسعه شبه جزیره سینا گفت که در هفته‌های گذشته شایعاتی درباره فروش کانال سوئز به ارزش یک تریلیون دلار مطرح شد که کذب است و من می‌دانم که مصری‌ها آگاه هستند و این شایعات را باور نخواهند کرد.

رئیس جمهور مصر درباره افزایش تورم در این کشور، گفت: اعتراف می‌کنم که شرایط سختی را پشت سر می‌گذاریم و قیمت‌ها بالاست و این واقعیتی است که ما در آن زندگی می‌کنیم، اما ما عامل آن نیستیم و متوجه هستم که بار بسیار سنگینی بر دوش خانواده‌ها است.

دولت مصر طی ماه‌های اخیر اقدام به فروش تعدادی از اموال و دارایی‌های دولتی مانند سهام برخی از بانک‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌ها کرد که به شایعات درباره فروش اموال دولتی دامن زده شد.

پیش‌تر حساب‌های ناشناس در رسانه‌های اجتماعی اطلاعاتی درباره عقد قرارداد ۹۹ ساله با یک شرکت صهیونیستی برای مدیریت خدمات کانال سوئز به ارزش یک تریلیون دلار منتشر کرده بودند.

درآمد‌های کانال سوئز (سال گذشته بالغ بر ۸ میلیارد دلار بود) منبع اصلی ارز در مصر است. این کشور طی ماه‌های اخیر با مشکل کمبود ارز خارجی مواجه شده که منجر به بی ثباتی در بازار ارز این کشور شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۴۰۱، کدخبر:۸۵۰۴۱۶۷۴، www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین