پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۷۰۳۸
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
کانال تلگرامی KHAMENEI.IR بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره کتاب سوشون را به مناسب ۱۸ اسفند سالروز درگذشت سیمین دانشور منتشر کرد. در این مطلب به نقل از رهبری معظم آمده است: من کتاب سووشون را شاید در سال‌های اول دهه‌ی پنجاه، یا آخر دهه‌ی چهل خریدم و شروع کردم خواندن.

شعار سال: کانال تلگرامی KHAMENEI.IR بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره کتاب سوشون را به مناسب ۱۸ اسفند سالروز درگذشت سیمین دانشور منتشر کرد.

در این مطلب به نقل از رهبری معظم آمده است:

من کتاب سووشون را شاید در سال‌های اول دهه‌ی پنجاه، یا آخر دهه‌ی چهل خریدم و شروع کردم خواندن.

دیدم داستان، داستانی است که آمیخته با ناکامی است. یعنی انگلیسی‌ها آمدند شیراز، پدر همه را درآوردند و همه کار کردند و بالاخره هم قهرمان داستان را کشتند و مرده‌اش را دادند دست زن و بچه‌اش که ببرند، دفن کنند.

من، هر کتابی را که می‌خوانم، پشتش دو، سه جمله می‌نویسم. الان اگر آن کتاب را بیاورند، خواهید دید این جمله پشت آن نوشته شده که: «این کتاب را طاقت نیاوردم بخوانم.»

یعنی دیدم خواندنش، با این زندگی پر از غصه و دائم در حال مبارزه، جور در نمی‌آید. زندگی ما این‌طور بود. این بود که بعد از انقلاب، سووشون را خواندم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، تاریخ انتشار:۲۰ اسفند ۱۴۰۱، کدخبر: ۲۰۰۶۵۶۹، dana.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین