پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۴۶۵۹
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۱
بهرام عین اللهی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هر حادثه یا بیماری که در هفت سال اول زندگی رخ دهد، در بقیه عمر باقی می‌ماند و سلامت فرد را مختل می‌کند، گفت: بر این اساس به پیشنهاد وزارت بهداشت، در هیات دولت این طرح به تصویب رسید که خدمات رایگان به کودکان تا زیر ۷ سال در مراکز دولتی داده شود تا از این طریق سلامت آنها ایمن شود. این به همه بیمارستان‌های وزارت بهداشت ابلاغ شده است.

شعارسال:  بهرام عین اللهی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هر حادثه یا بیماری که در هفت سال اول زندگی رخ دهد، در بقیه عمر باقی می‌ماند و سلامت فرد را مختل می‌کند، گفت: بر این اساس به پیشنهاد وزارت بهداشت، در هیات دولت این طرح به تصویب رسید که خدمات رایگان به کودکان تا زیر ۷ سال در مراکز دولتی داده شود تا از این طریق سلامت آن‌ها ایمن شود. این به همه بیمارستان‌های وزارت بهداشت ابلاغ شده است.

ابلاغ مصوبه ارائه خدمات پزشکی رایگان به کودکان زیر ۷ سال در مراکز بهداشتی و درمانی صرفا دولتی

وزیر بهداشت همچنین درباره کمبود دارو برای بیماران تالاسمی گفت: بنای ما این است که با تقویت شرکت‌های دانش بنیان، داروی مورد نیاز را تامین کنیم. در زمینه داروی بیماری تالاسمی، افزایش تولید داشته‌ایم، ولی تمایلی برای استفاده از داروی خارجی وجود دارد که این را باید پزشک تشخیص دهد. کمبود‌ها را در داخل با اولویت شرکت‌های دانش بنیان تامین می‌کنیم.

وی در ادامه درباره اهمیت تولید پانسمان برای بیماران پروانه‌ای گفت: ما در ابتدای دولت مردمی ۷۰۰ شرکت دانش بنیان داشتیم که الان به ۱۴۰۰ شرکت رسیده‌اند و رکوردی بدست آمده است. با حمایت دولت تعداد این شرکت‌ها بیشتر می‌شود که یکی از دستاورد‌های این شرکت ها، تولید این پانسمان بوده است، البته این کار در مرحله پژوهشی است و امیدواریم به مرحله تجاری سازی برسد. ما از این شرکت‌ها حمایت می‌کنیم.

عین اللهی در پاسخ به این پرسش که آیا شما عوارض واکسن آسترازنکا را تایید می‌کنید؟ گفت: کمیته علمی داریم که متشکل از ۶۰ نفر از بهترین دانشمندان کشور است. بیشترین واکسن مصرفی ما سینوفارم بود که از چین وارد شده بود. سینوفارم کم عارضه‌ترین واکسن بود و در کشور حدود ۱۵۵ میلیون دوز از این واکسن استفاده شد. کمیته واکسن ما عوارض را رصد می‌کند و ما حداقل عوارض را در کشور داشتیم. اگر واکسن مصرف نمی‌شد، ضایعاتی زیادی داشتیم، اما موفق شدیم کرونا را کنترل کنیم.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 12اردیبهشت1403، کدخبر: 1403021209055، www.isna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین