پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۵۰۳۵
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۲۹
جو سیاسی کشور بنا بر دلایلی معلوم ملتهب است و در این فضا تا جای ممکن باید از التهاب های جدید پرهیز کرد. خبر می رسد که یک دیپلمات طالبان ، عکاس ایرانی را به داخل کنسولگری افغانستان در مشهد کشانده و او را در آنجا شکنجه کرده است . روزنامه‌ جمهوری اسلامی در مطلب خود از دیپلماتی افغانستانی به نام «سلیم» [مشهور به دکتر سلیم] نام برده که یک عکاس ایرانی را به داخل کنسولگری افغانستان در مشهد کشانده و در آنجا شکنجه کرده است و ... . اولا از وزارت امور خارجه درخواست می کنیم که درخصوص صحت این خبر اطلاع رسانی واقعی و شفاف داشته باشند و توضیحات کافی را ارایه دهند. ثانیا به عاملان این نوع برخوردها هشدار می دهیم که پا از گلیم خودشان درازتر نکنند، متوجه باشند که ما مار را در لانه اش به بند می کشیم. سربسته و جهت عبرت عرض شد.

شعارسال: روزنامه‌ی جمهوری اسلامی خبر داد که یک دیپلمات طالبان، عکاس ایرانی را به داخل کنسولگری افغانستان در مشهد کشانده و او را در آنجا شکنجه کرده است.

 این روزنامه، هویت عکاس ایرانی را فاش نکرده است، اما در مطلبی با عنوان «گردن‌کشی طالبان در ایران» پرسیده است: «چرا عده‌ای در ایران به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویا معاشقه سیاسی با طالبان و تضییع منافع ملی ایران را دنبال می‌کنند؟»

شکنجه عکاس ایرانی در کنسولگری افغانستان در مشهد! + دکتر سلیم  گردن کش نیازمند گردن شکستن ، کیست؟

روزنامه جمهوری اسلامی در مطلب خود از دیپلماتی افغانستانی به نام «سلیم» [مشهور به دکتر سلیم]نام برده که یک عکاس ایرانی را به داخل کنسولگری افغانستان در مشهد کشانده و در آنجا شکنجه کرده است. بنابر این نوشته با شکایت این فرد، آن دیپلمات از ایران اخراج و یک دیپلمات دیگر از جانب طالبان جایگزین این فرد خاطی شده است.

شکنجه عکاس ایرانی در کنسولگری افغانستان در مشهد! + دکتر سلیم  گردن کش نیازمند گردن شکستن ، کیست؟

توضیحات تکمیلی برای بهره برداری بیشتر از خبر:

منابع موثق به رسانه‌ها گفته‌اند که این رویداد در اواخر آذرماه ۱۴۰۲ (سال گذشته) رخ داده است. ایران سپس این دیپلمات طالبان (اعضای شبکه حقانی طالبان) را به دلیل ضرب‌وشتم شهروند ایران به‌عنوان «عنصر نامطلوب» شناسایی و از کشور خود اخراج کرد، ولی به جای او یک دیپلمات دیگر طالبان را پذیرفت. براساس گزارش روزنامه جمهوری اسلامی، گویا همین سه دیپلمات چند ماه پیش با استفاده از پوشش و خودروی دیپلماتیک به میدان هوایی مشهد رفتند و به «ربودن» قاری عیسی محمدی یکی از اعضای سرشناس اپوزیسیون طالبان اقدام کردند.

روزنامه جمهوری اسلامی بیان داشته است که، «سکوت دستگاه دیپلماسی ایران در قبال جسارت‌های گروه طالبان جای تامل دارد».

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص برخی خبر‌های منتشره در ارتباط با تغییرات در کادر سرکنسولگری افغانستان در مشهد اظهار داشت؛ هر گونه تغییری در کادر کنسولی، تابع مقررات تعریف شده در کنوانسیون ۱۹۶۳ وین درباره روابط کنسولی است.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت عصرایران، تاریخ انتشار: 13خرداد1403، کدخبر: 971428، www.asriran.com/سایر منابع

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین