پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۹۸۲۱
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
نخست‌وزیر منطقه کردستان خطاب به نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که اربیل خواستار مذاکره‌ای است که در آن یک طرف در موضع قدرت و طرف مقابل در موضع ضعف نباشد.

شعار سال«نیچروانبارزانی» نخست‌وزیر منطقه کردستان، پنجشنبه (امروز)، اعلام کرد که حل مشکل با بغداد نمی‌تواند بر اساس این باشد که یک طرف در موضع قدرت باشد و دیگری در موضع ضعف. بلکه باید با یکدیگر با ادبیاتی که تلاش می‌کند راه‌هایی برای حل اختلافات ایجاد کند، گفت‌وگوکند.

وی در گفت‌وگوبا تلویزیون «اسکای پرس» اظهار داشت: منطقه کردستان می‌خواهد، مشکلات موجود را حل و فصل کند و نمی‌خواهد با بغداد بر اساس وجود یک طرف قوی و یک طرف ضعیف وارد مذاکره شود. ما معتقدیم که این مسئله بسیار جدی است و به طور کلی با ثبات عراق در ارتباط است.

بارزانیتاکید کرد: تنها راهکار مذاکره و نشستن دور یک میز واحد برای رسیدن به نتیجه‌ای به نفع عراق و منطقه کردستان است و آنچه که ما می‌خواهیم حق ملتمان است. این ملت قطعا به حق خود خواهند رسید و ما نیز همین را می‌خواهیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار 30آذر 96، کدمطلب:13960930000487، www.farsnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین