سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
احمدی: مدیریت ورزش همگانی بخش سخت کار در ورزش است
دومین جلسه هم‌اندیشی با مدیران کل ورزش و جوانان:

احمدی: مدیریت ورزش همگانی بخش سخت کار در ورزش است

دومین جلسه هم‌اندیشی با مدیران کل ورزش و جوانان با هدف تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های نوین ورزش همگانی و همچنین یکپارچه نمودن فعالیت‌های مربوطه در سراسر کشور با ریاست معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.
طرح فجر تا نوروز با قوت اجرا شود/ تاکید سلطانی‌فر بر مشارکت فدراسیون‌ها در برنامه‌های ورزش همگانی
وزیر ورزش و جوانان:

طرح فجر تا نوروز با قوت اجرا شود/ تاکید سلطانی‌فر بر مشارکت فدراسیون‌ها در برنامه‌های ورزش همگانی

وزیر ورزش و جوانان در جلسه شورای معاونان پس از ارائه گزارش برنامه‌ها و اقدامات فدراسیون‌های ورزشی در سال ٩٨ ضمن تاکید بر استمرار این برنامه‌ها از معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی خواست تا پیگیری و نظارت لازم بر فعالیت فدراسیون‌ها داشته و گزارش آن را هر سه ماه یک بار در شورا ارائه کند.
ورزش همگانی کارمندان وزارت ورزش
هفته تربیت بدنی؛

ورزش همگانی کارمندان وزارت ورزش

با توجه به فرا رسیدن هفته تربیت بدنی ،و برای نشان دادن نقش ورزش در مشارکت اجتماعی ،در یک اقدام نمایدن، کارمندان وزارت ورزش اقدام به انجام ورزش همگانی نمودند.
«گنبد کاووس»مهد والیبال
والیبال در زمین‌ خاکی؛

«گنبد کاووس»مهد والیبال

«گنبد کاووس» به گفته خیلی از کارشناسان مهد والیبال ایران است. با این وجود از سالیان بسیار دور والیبال گنبد در لیگ برتر فراز و نشیب‌های گوناگونی را تجربه کرده است. از اسامی مختلفی مانند نئوپان گنبد، هاوش گنبد و ... گرفته تا به امروز که شهرداری گنبد، نامگذاری شده و مشکلات مالی و انتخاب بازیکن و نداشتن اسپانسر مشخص از دیگر مشکلات این تیم‌ها است.
از «فیتنس» چه می دانید؟
ندا روح الهی مطرح کرد؛

از «فیتنس» چه می دانید؟

رییس کمیته فیتنس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان کرمانشاه گفت: فیتنس باعث می‌شود که قلب میزان خون مناسب‌تری را پمپاژ کند و همین کار باعث پایین‌تر بودن فشار خون و طول عمر بیشتر فرد می‌شود. همچنین با پمپاژ مناسب‌تر قلب، خطر حمله قلبی و سکته مغزی کاهش پیدا می‌کند. روح الهی افزود: دراین رشته کمر باریک و بدن خشک اهمیت دارد و ورزشکارانی که در این رشته فعالیت می کنند نیاز به یک ژنتیک مناسب با این رشته دارند. البته منظور من این نیست که کسی بدنش استعداد ذخیره چربی دارد یا کمر او باریک نیست نباید به سراغ این ورزش برود، البته که می تواند در این رشته فعالیت کند اما فقط زحمت زیادی را متحمل می شود و شاید هم هزینه بیشتری باید صرف تغییرات جسمانی خود کند.
یک استاد رشته علوم ورزشی:

"مردم" در ورزش ایران گُم‌ شده‌اند!

محمدعلی قره در مورد ضعف‌های اجرایی ورزش ایران در بخش‌های مختلف اعم از عدم ثبات مدیریتی، مسائل مالی، ورزش پایه و... ضمن ابراز تاسف نسبت به عدم توجه به ورزش همگانی، گفت که "مردم در ورزش ایران گم‌ شده‌اند".
وقتی «آدرنالین» به اوج می‌رسد
موتوسواران تبریزی؛

وقتی «آدرنالین» به اوج می‌رسد

تعدادی از موتوسواران تبریزی و شهرهای اطراف، آخر هفته‌ها برای اجرای حرکت‌های نمایشی، سرعت و... در اتوبان‌های نیمه کاره شهر تبریز گردهم می‌آیند و بسیاری از مردم نیز برای تماشای حرکت‌های نمایشی موتورسواران در این اتوبان‌هاجمع می‌شوند.
مشارکت 51 درصد جمعیت شهری و روستایی کشور در فعالیت‌های ورزشی
معاون وزیر ورزش و جوانان مطرح کرد:

مشارکت 51 درصد جمعیت شهری و روستایی کشور در فعالیت‌های ورزشی

معاون فرهنگی، همگانی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در نظر داریم تعداد خانه‌های روستایی را به 10 هزار خانه برسانیم تا جمعیت 20 میلیونی روستایی از امکانات ورزشی مناسب و فعالیت ورزشی مورد نظر بهره‌مند شوند.
۲۱ یا ۵۱ درصد مردم ورزش می‌کنند؟
طبق آمار رسمی مرکز آمار ایران؛

۲۱ یا ۵۱ درصد مردم ورزش می‌کنند؟

در حالی که معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان می‌گوید طبق آمار رسمی مرکز آمار ایران ۵۱ درصد مردم ورزش می‌کنند اما رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی عنوان کرده که براساس سند چشم‌انداز شش ساله، میزان مشارکت مردم در ورزش‌های همگانی باید تا سال ۱۴۰۴ به ۵۰ درصد افزایش یابد!
نهادینه سازی ورزشهای همگانی نیازمند عزم ملی
ورزش برای همه ؛

نهادینه سازی ورزشهای همگانی نیازمند عزم ملی

تغییر ساختاری و مدیریتی و رفتاری، تامین زیرساختها، اجرای قوانین، توزیع عادلانه امکانات و دسترسی آسان، داشتن برنامه، بازنگری دستور العملها، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از جمله راهبردهایی است که کارشناسان حاضر در میزگرد اصفهان برای نهادینه سازی ورزش همگانی در جامعه مطرح کردند.
ورزش هايي براي پشت ميزنشين ها
سلامت بمانید؛

ورزش هايي براي پشت ميزنشين ها

اکثر ما دست کم هشت ساعت از روزمان را پشت میز کار می گذرانیم و این نشستن های طولانی عوارضی جسمی و روانی زیادی دارد. با انجام تمرینات ساده ای، از فرصت های فراغت می توانید نهایت استفاده را به نفع سلامت تان بکنید.
۱
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین