پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۳۷۵
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵
در هفته گذشته احزاب و شخصیت‌های سیاسی روی موج انتقاد از «حقوق‌های نجومی» و «اعتراض به فرانسه به دلیل میزبانی از تروریست‌ها» بودند و نسبت به این مواضع اعتراض کردند.

شعارسال: در هفته گذشته احزاب و شخصیت‌های سیاسی روی موج انتقاد از «حقوق‌های نجومی» و «اعتراض به فرانسه به دلیل میزبانی از تروریست‌ها» بودند، البته پرونده «ماموریت در تابستان» که اشاره‌ای به وقایع 18 تیر کوی دانشگاه بود نیز پای سیاسیون را به بازخوانی این پرونده 17 ساله و حساس باز کرد.

*پرونده «ماموریت در تابستان»

پشت صحنه فرمان «شورش علیه نظام» در «تابستان داغ»/از صحنه‌گردانی دولتمردان اصلاحات در فتنه 78 تا نطق انقلابی روحانی

اصلاح قانون مطبوعات در مجلس پنجم فقط یک رمز و یک بهانه بود تا فرمان شورش علیه نظام در غائله کوی دانشگاه صادر گردد و پیش بینی رسانه‌های غربی برای تابستان داغ سیاسی تهران را جامه عمل بپوشانند.

شاکری: بی‌اعتبار کردن نظام هدف اصلی فتنه گران در 18 تیر بود

شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در «پرونده ماموریت در تابستان» معتقد بود: مجریان غائله 18 تیر دانش‌آموختگان مکتب سروش بودند؛ بی‌اعتبار کردن نظام هدف اصلی فتنه گران در 18 تیر بود.

وی همچنین تاکید کرد:‌ اصلاح‌طلبان اگر به قدرت برسند هرگز با هاشمی، روحانی و لاریجانی توافق نمی‌کنند، قتل‌های زنجیره‌ای در راستای اهداف کمیته ایکس بود.

ناصح: برای شورش مسلحانه در 18 تیر برنامه داشتند/ بهره‌برداری عناصر تندروی دولت اصلاحات از غائله کوی دانشگاه

یکی دیگر از شماره‌های پرونده ویژه «ماموریت در تابستان» به سردار ناصح اختصاص داشت.

فرمانده وقت لشگر 10سیدالشهداء تهران با بیان اینکه از داخل جلسه شورای امنیت برای آشوب‌گران غائله 18 تیر پالس می‌فرستادند، گفت: مجریان غائله کوی دانشگاه برای شورش مسلحانه برنامه داشتند.

براتلو: تاج‌زاده معرکه‌گردان غائله کوی دانشگاه بود/توسعه سیاسی اصلاح‌طلبان یعنی همان 18تیر

فرمانده اسبق ناحیه مقاومت جنوب تهران و ری هم در پرونده ماموریت در تابستان موارد مهمی را مطرح کرد و با بیان اینکه تاج‌زاده که خود چندین بار انتخابات برگزار کرده‌ در سال 88 با تهمت تقلب، نظام را لکه‌دار کرد،گفت: معاون وزارت کشور درسال 78 معرکه‌گردان و در خدمت آشوبگران غائله 18تیر بود.

حسینی: حجاریان،تاج‌زاده و خوئینی‌ها دنبال دامن زدن به غائله 18 تیر بودند/ تشکیل کمیته ایکس با حضور اعضای حلقه کیان

در پنجمین شماره ماموریت در تابستان سید محمد حسینی نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای اصلی کمیته ایکس را افراد فعال در حلقه کیان تشکیل می‌دادند گفت: حجاریان،تاج‌زاده و خوئینی‌ها دنبال دامن زدن به غائله 18 تیر بودند.

سردار طلایی: پلیس به دنبال قیچی و یا برخورد گازانبری نبود/وقتی پای منافع ملی در میان است اهمیتی ندارد سرهنگ باشی یا حقوقدان

رئیس پلیس اسبق تهران با بیان اینکه وقتی پای منافع ملی در میان است اهمیتی ندارد سرهنگ باشی یا حقوقدان اظهار داشت: به دنبال قیچی و یا برخورد گازانبری نبودیم.

واگذاری بیسیم به تحکیمی‌ها توسط خانم ابتکار/ ۲۳تیر توطئه 18 تیر را خنثی کرد/مرد خاکستری بازیگر اصلی غائله کوی دانشگاه

عضو کمیسیون تحقیق و بررسی غائله 18 تیر بابیان اینکه رئیس وقت سازمان محیط زیست (معصومه ابتکار) بیسیم‌های این مرکز را در اختیار تحکیمی‌ها قرار داد گفت: فائزه هاشمی دنبال تداوم غائله کوی دانشگاه بود.

*حقوق‌های نجومی

انتقاد فعالان حزبی و سیاسی از حقوق‌‌های نجومی و درخواست برای برخورد با متخلفان همچنان ادامه دارد.

انبارلویی: تخلف‌ نهادهای نظارتی دولت در حقوق‌های نجومی محرز است/ مردم منتظر برخورد با متخلفان هستند

انبارلویی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با بیان اینکه تخلف‌ نهادهای نظارتی دولت در حقوق‌های نجومی محرز است گفت: مردم منتظر برخورد با متخلفان هستند.

انبارلویی با بیان اینکه این مسئله بی‌انضباطی اداری نیست که از طرف خود دولت انجام شود، ادامه داد: اگر دولت می‌خواهد به این مساله رسیدگی کند باید طبق ماده 151 قانون تجارت این تخلف را به دادگاه گزارش کند تا مشخص شود چرا بازرسان قانونی، تخلف حقوق‌های نجومی را به قوه قضائیه گزارش نکرده‌اند،‌ ازاین‌رو تخلف‌ نهادهای نظارتی خود دولت نیز محرز است و رئیس‌جمهور باید این مسئله را پیگیری کند.

میرسلیم: دستور مبارزه با مفاسد اقتصادى به‌درستی اجرا نمی‌شود/ انتقاد از مخدوش شدن نظارت عمومی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ دستورالعمل مبتنى بر مبارزه با مفاسد اقتصادى برای به دام انداختن تبهکاران و اصلاح آنها صادر شده اما تاکنون آن دستور در اجرا موفقیت لازم را نداشته است.

حبیبی: مطالبه افکار عمومی مجازات مدیران خاطی و رد وجوه به بیت‌المال است

دبیرکل حزب موتلفه با بیان اینکه مطالبه افکار عمومی مجازات مدیران خاطی و رد وجوه به بیت المال است، گفت: افکار عمومی منتظر اقدام و عمل در این زمینه است.

آلیا: عاملان فساد‌های اخیر باید عزل و محاکمه شوند/ دولت اعلام کند چقدر از دریافتی‌های نامشروع به بیت‌المال برگشته است

دبیرکل حزب زنان جمهوری‌اسلامی با تأکید بر اینکه دولت باید دقیقا بگوید که این پول‌هایی که مدعی است به بیت‌المال برگردانده شده الان کجاست گفت: دولت به جای گفتار درمانی باید گزارش دهد تا مانند «خزانه خالی» صرفا یک حرف مطرح نشود.

حمید روحانی: برائت روحانی از برادرش کمترین کاری است که باید انجام دهد/ دولت یازدهم به «نااهلان» اعتبار بخشیده

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی با بیان اینکه برائت روحانی از برادرش کمترین کاری است که باید انجام دهد، گفت: اعتبار بخشیدن به نااهلان و منحرفان یکی از راه‌های مقابله با ارزش‌هاست و دولت یازدهم همین کار را انجام داد.

اسکندری: کسانی که با رمز توسعه مانور تجمل راه انداختند پاسخگوی فیش‌های نجومی باشند/لزوم اقدام عملی دولت در برخورد با مدیران متخلف

مسئول سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات کشور به دلیل مستی اشرافی‌گری است که دهه هفتاد در کشور به راه افتاد، گفت: منتظر اقدام و عملی بالاتر از صدور بیانیه از دولت در برخورد با مدیران متخلف هستیم.

«دوپینگ رسانه‌ای» اصلاح‌طلبان برای فاطمه حسینی

اصلاح‌طلبانی که در ایام انتخابات به هربهایی می‌خواستند مردم را قانع کنند به فاطمه حسینی علیرغم آنکه رزومه‌ای جز فرزند رئیس صندوق توسعه ملی نداشت رأی دهند امروز باید پاسخگوی این سؤال مردم باشند که چرا از یک «کاسب تحریم» حمایت کردند.

*انتقاد از نشست منافقین در فرانسه

رفتارهای خصمانه فرانسه علیه ایران و انفعال وزارت خارجه کشورمان آن هم درست چند ماه پس از سفر رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه به پاریس باعث شد فعالان سیاسی و حزبی نسبت به این مساله و سکوت دستگاه دیپلماسی اعتراض کنند.

آصفی: نتیجه همه آزمون‌های ما در قبال غربی‌ها منفی بوده/لزوم اقدام قاطع دستگاه دیپلماسی در برابر اقدامات فرانسوی‌ها

سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه فرانسه اگر می‌خواهد با ایران رابطه خوب اقتصادی داشته باشد باید حساسیت‌های ما را هم مدنظر قرار دهد، گفت: دستگاه دیپلماسی در برابر اقدامات فرانسوی‌ها دچار بی‌عملی نشود.

ابراهیمی: ایرباس و بوئینگ که نگرفتیم هیچ، منافقین هم در قلب فرانسه جولان می‌دهند

عضو جامعه روحانیت ضمن انتقاد از حسن ظن دستگاه دیپلماسی کشورمان به کشورهای غربی از جمله فرانسه گفت: نه تنها ایرباس و بوئینگ نگرفتیم بلکه منافقین هم آزادانه در قلب فرانسه نشست سالانه خود را برگزار کردند.

هانی‌زاده: وزارت خارجه باید سفیر فرانسه را احضار کند/ پیوند جدید میان نفاق و وهابیت در پاریس

کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به میزبانی کشور فرانسه برای میتینگ منافقین گفت: فرانسه یکی از کشورهای توطئه‌گر علیه ملت ایران است و وزارت خارجه باید سفیر فرانسه را احضار کند.

ایمانی: تلاش روحانی برای بهبود روابط ایران و فرانسه با تجمع ضدایرانی پاریس ناکام ماند

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: بعد از برجام عالی‌ترین مقام کشورمان به فرانسه سفر کرد و در این سفر توافق‌های بزرگ چند 10میلیاردی نیز امضا شد که این مسائل با تجمع ضد ایرانی در پاریس همخوانی ندارد.

کیاسری: آقای رئیس‌جمهور! جنگنده‌های «سوپراتاندارد‌» فرانسوی هم به فکر اشتغال جوانان ایران بودند؟

عضو هیات‌رئیسه خانه احزاب ایران گفت: اگر فرانسوی‌ها و در کل غربی‌ها دلشان برای جوانان ایران می‌سوخت که سوپر اتانداردهای خود را برای نابودی ملت ایران به جنگ عراق علیه ملت ایران نمی‌فرستادند.

نعیمی: لابی صهیونیستی همواره در هرم قدرت فرانسه حضور داشته است/لزوم واکنش مناسب به اقدام گستاخانه فرانسه

کارشناس مسائل منطقه با تأکید بر اینکه نشست اخیر منافقین در پاریس روی نظر وزارت خارجه در قبال فرانسه تأثیر دارد گفت: باید نسبت به این اقدام فرانسه اعتراض و واکنش مناسبی نشان داده شود.

*از زمزمه‌های تشکیل پارلمان اصولگرایی تا بازیابی شورای ائتلاف

سجادی: بررسی «پارلمان اصولگرایی» در جبهه پیروان خط امام و رهبری

سخنگوی جبهه پیروان گفت: پیش‌ از این تشکیل چنین مجموعه‌ای از سوی آقای باهنر در جبهه پیروان خط امام و رهبری مطرح‌شده اما هنوز جوانب آن بررسی نشده است. بنده نیز پیشنهاد می‌کنم تشکیل «مجمع اصولگرایی» در دستور کار اصولگرایان قرار گیرد.

موحدی‌کرمانی: جلسات ائتلاف اصولگرایی برای انتخابات ریاست‌جمهوری از سر گرفته می‌شود

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: جلسات ائتلاف اصولگرایی تعطیل نشده و هر زمان که صلاح باشد و شرایط اقتضاء کند این جلسات برای نحوه ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری از سر گرفته خواهد شد.

صولی: هئیت رئیسه احزاب آسیایی به دعوت حزب مؤتلفه اسلامی به ایران آمدند

مهدی صولی معاون امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی گفت: هیات رئیسه کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی(ICCAP) به دعوت حزب موتلفه اسلامی به ایران سفر کرده و با مسئولان کشور دیدار و گفت‌و‌گو می‌کنند.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار خبر 26 تیر 1395، کدمطلب: 13950422001168 ،www.farsnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین