پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۴۷۴
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۲
شبکه خبر با پوشش به موقع ماجرای کودتای ترکیه برای اولین بار همگام با وقایع دنیا و البته رسانه‌های خارجی گام برداشت.

شعار سال: سال‌ها پیش وقتی یک رویداد مهم خبری در دنیا روی می‌داد، به واسطه عدم وجود رسانه‌های دیگر صداوسیما فرصت داشت که درباره نحوه پوشش خبر تصمیم‌گیری کند و یا حتی این اختیار را داشته باشد که مردم را از وقوع آن رویداد مطلع کند یا خیر. اما با پیشرفت تکنولوژی و کم کم آمدن ماهواره، تلویزیون از قافله سرعت انتشار اخبار و رویدادها جا ماند و بسیاری از مخاطبان ترجیح دادند برای مطلع شدن آنچه که در پیرامونشان می‌گذرد به شبکه‌های ماهواره‌ای رجوع کنند که قطعا غرض‌ورزی‌های آنها در ارائه اخبار مخصوصا اخبار مربوط به ایران کاملا مشخص است.

اما حالا و در نقطه زمانی اکنون، تلویزیون دیگر زمانی برای تحلیل و تصمیم گیری سر فرصت ندارد و باید در لحظه اقدام کند وگرنه تلگرام و فضای مجازی گوی سبقت را از آن خواهند ربود.

شبکه خبر به عنوان یک شبکه بین المللی چندی است که این تلاش را آغاز کرده و نشانه‌های آن هم پوشش اخبار مربوط به توافقات هسته‌ای و برخی اخبار مربوط به این موضوع بود تا اینکه برای اولین بار شبکه خبر شب گذشته و هم زمان با وقوع کودتا در ترکیه توانست با پوشش لحظه‌ای اخبار حرکت قابل قبولی از خود نشان دهد.

مجید اخوان خبرنگار شبکه خبر با حضور در کانون‌های درگیری و ارائه گزارش لحظه به لحظه برای نخستین بار مخاطبان ایرانی را به جای ماهواره پای شبکه خبر میخکوب کرد تا مهم‌ترین اخبار و رویدادهای کشور همسایه را از طریق شبکه داخلی پیگیری کنند.

همچنین امروز هم شبکه خبر با پخش تصاویر زنده از مناطق مختلف ترکیه و ارائه گزارش‌ها و تحلیل‌های پی‌درپی نشان داد که از این به بعد می‌توان انتظار بیشتری از شبکه بین المللی خبر در پوشش وقوع اخبار بین المللی داشت و به عنوان یک منبع اصلی و اولیه به این شبکه اعتماد و اعتنا کرد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار 26 تیر95 ، کد مطلب: 13950426000683: www.farsnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین