پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۴۷۶
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۷
عبدالرضا راشد، وابسته فرهنگی ایران در استانبول، مشاهدات خود از کودتای شب گذشته ترکیه را بیان کرد.

شعارسال: عبدالرضا راشد، وابسته فرهنگی ایران در استانبول مشاهدات خود از کودتای شب گذشته ترکیه را مکتوب کرده و برای انتشار در اختیار خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس قرار داده است:

دیشب به اتفاق آقای حبیب ایل‌بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی کشور و یکی از مدیران شبکه‌های تلویزیونی، ساعت 22 در جلسه‌ای برای بررسی همکاری‌های سینمای دو کشور و تبادل فیلم بودیم که به یکباره شبکه تلویزیونی ترکیه بسته‌شدن پل محمد فاتح را نشان داد. میزبانان ما اعلام کرد احتمال کودتا هست! بلافاصله تصمیم گرفتیم محل جلسه را ترک کنیم، چون محل اقامت آقای ایل‌بیگی نزدیک فرودگاه آتاتورک بود و احتمال بسته‌شدن راه‌ها را می‌دادم.

به سختی و با ترافیک نیمه‌سنگین ایشان را به محل اقامت رساندم. برای مراجعت به منزل هر مسیری را انتخاب کردم با بسته شدن راه‌ها مواجه شدم. تماس‌های خانواده نیز که از طریق گیرنده‌های تلویزیونی متوجه کودتا شده بودند مضطربم ساخته بود. برخی نیروهای نظامی از خودروهای مانده در ترافیک تقاضا می‌کردند از مسیر دیگری رفت و آمد کنند، لیکن همه مسیرها بسته شده بود. به هر طریقی بود و به دلیل آشنایی به خیابان‌های محلی،‌ حوالی ساعت 30 دقیقه بامداد خود را به منزل رسیدم. فضای بسیار سنگینی به دلیل حضور نیروهای نظامی و کودتاگران در خیابان‌ها حکمرانی می‌کرد. تا ساعت 6 بامداد وضعیت بسیار رعب‌آور و وحشتناکی ناشی از پرواز جنگنده‌ها بر فراز استانبول حاکم بود.

ترس و واهمه مردم کاملاً مشهود بود. حوالی محل اقامت ما هیچ‌کس از برج‌های استانبول بیرون نمی‌آمد و سکوت حاکم شده بود. مردم حضور در محل‌های امن ساختمان‌ها را به کنجکاوی در خیابان ترجیح داده بودند. یاد بمباران‌های تهران در زمان صدام ملعون افتادم که مردم در پناهگاه‌ها شب را سپری می‌کردند و این نکته در ذهنم مرور شد که به راستی «امنیت» نعمت بزرگی است و این نعمت بزرگ امنیت در کشور، حاصل خون شهدای عزیز و مجاهدت فرزندان ایران اسلامی است.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار خبر 26 تیر 1395، کدمطلب: 13950426000818 ،www.farsnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین