پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۱۱۲۷
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
سید‌مؤید علویان رئیس شبکه هپاتیت کشور گفت: بیماری "هپاتیت B" تا سال 1410 در ایران ریشه‌ کن می‌ شود‌.او افزود: علت کاهش شیوع بیماری هپاتیت اجرای واکسیناسیون از سال 1373 برای افراد پرخطر بوده و واکسیناسیون نوزادان در 24 ساعت اول تولد است.

شعار سال:رئیس شبکه هپاتیت کشور گفت: بیماری "هپاتیت B" تا سال 1410 در ایران ریشه‌ کن می‌ شود‌

سید‌مؤید علویان ظهر امروز در نخستین کنفرانس عفونت مخفی هپاتیت B در مجتمع ریشه کنی بیماری جهاد دانشگاهی مشهد افزود: شیوع بیماری هپاتیتB  در کشور کمتر از 2 درصد است و در استان سیستان و بلوچستان و گلستان این آمار بیش از این مقدار است.

او افزود: علت کاهش شیوع بیماری هپاتیت اجرای واکسیناسیون از سال 1373 برای افراد پرخطر بوده و واکسیناسیون نوزادان در 24 ساعت اول تولد است.

رئیس شبکه هپاتیت گفت: بیش از 90 درصد نوزادان در ایران در هنگام تولد واکسن دریافت می‌کنند و این در حالی است که در خاورمیانه این عدد 45 درصد است.

علویان افزود: اجرای این برنامه های پیشگیری سبب شده است میزان شیوع این بیماری بسیار کمتر از کشورهای همسایه باشد به طوری که در بسیاری از این کشورها شاهد شیوع 5 درصد و یا بیشتر هستیم.

رئیس شبکه هپاتیت کشور گفت: بیماری هپاتیتB  در ایران کنترل شده است و داروهای ایرانی درمان این بیماری با همان کیفیت داروهای خارجی برابری می‌کند و امیدوارم تا 10 سال آینده با اجرای تحقیقات در این زمینه، درمان قطعی برای آن پیدا شود.

هپاتیت B نوعی بیماری ویروسی در انسان‌هاست که به کبد بیشترین آسیب را می‌ زند. این بیماری از طریق خون آلوده منتقل می شود..
تعداد بازدید : 0

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما،تاریخ انتشار:15مهر1395،کدخبر:1325564،www.iribnews.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین