site traffic analytics هیچ پروانه‌ای برای تولید دارو باطل نشده است | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۱۷۰۳
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۳
وزیر بهداشت گفت: در شرایط فعلی هیچ پروانه‌ای برای تولید دارو باطل نشده است، اما باید توجه داشت که پروانه‌های صادر شده از سوی سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت که مجوز برای تولید دارو محسوب می‌شود، محدوده زمانی مشخصی دارد، اگر تولید کننده‌ای در مهلت مقرر نتوانست داروی مورد نیاز را تولید کند پروانه تولید دارو باطل می‌شود و شرکت تولید کننده برای اخذ مجوز مجددا باید در سازمان غذا و دارو اقدام کند.

شعارسال: این روزها موضوع دارو در رسانه‌ها و فضای مجازی داغ شده است، اخبار در مورد ارز، مافیا دارو، فروش دارو در ناصر خسرو، حمایت از تولید داخلی با کیفیت و مقایسه با نمونه خارجی برخی از این دست موضوعات است.

وزارت بهداشت هم در سال جدید مطابق شعار سال ٩٨ که مقام معظم رهبری آن را رونق تولید، نامگذاری کرده است، برنامه‌هایی برای حمایت از آن اعلام کرده است، در این بین در فضای مجازی اخبار مبنی بر بی‌کیفیتی داروی ایرانی یا رانت به واردکنندگان دارو منتشر شده است.به گفته وزیر بهداشت، مسئولان سازمان غذا و دارو و صنعتگران حوزه دارو، داروی ایران باکیفیت است اما برخی با انتشار اخباری مانند ابطال پرونده تولید دارو قصد دارند تا چهره صنعت داروسازی و کیفیت داروی ایرانی را تخریب کنند.

سعید نمکی وزیر بهداشت درباره صدور و ابطال پروانه برای تولید یا واردات دارو اظهار کرد: در شرایط فعلی هیچ پروانه‌ای برای تولید دارو باطل نشده است، اما باید توجه داشت که پروانه‌های صادر شده از سوی سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت که مجوز برای تولید دارو محسوب می‌شود، محدوده زمانی مشخصی دارد، اگر تولید کننده‌ای در مهلت مقرر نتوانست داروی مورد نیاز را تولید کند پروانه تولید دارو باطل می‌شود و شرکت تولید کننده برای اخذ مجوز مجددا باید در سازمان غذا و دارو اقدام کند.

وی با اشاره به ایجاد قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی برای حل مشکلات در حوزه دارو افزود: وزارت بهداشت شورای مشورتی را تحت عنوان قرارگاه تشکیل داده است که تولید کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی همچنین وارد کنندگان، هریک نماینده‌ای در شورای مشورتی دارند و نظرات و مسائل خود را با در میان می‌گذارند.

نمکی در پایان گفت: شورای مشورتی به صورت دوره‌ای با حضور نمایندگان و تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی تشکیل می‌شود و در صورت بروز و مطرح شدن مشکلی در حوزه تجهیزات و دارو دستور رسیدگی و رفع موانع را به همان شورای مشورتی می‌دهند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت پالنا، تاریخ انتشار: 14شهریور1398 ، کدخبر: 98061410016660: www.palna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین