پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۶۳۴۱
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
نخستین جلسه مشترک هیأت مؤسس و هیأت مدیره انجمن علمی برنامه‌ریزی روابط فرهنگی و اجتماعی (هشتم مهرماه) به ریاست ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

شعار سال: به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،‌ نخستین جلسه مشترک هیأت مؤسس و هیأت مدیره انجمن علمی برنامه‌ریزی روابط فرهنگی و اجتماعی پیش از ظهر امروز (هشتم مهرماه) به ریاست ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با حضور اعضای هیأت مؤسس و هیأت مدیره این انجمن در حوزه رياست اين سازمان، برگزار شد.

ابراهیمی‌ترکمان در سخنانی، به اهمیت رویکردهای علمی در روابط فرهنگی بین‌المللی و نقش انجمن‌های علمی در برقراری و توسعه ارتباطات فرهنگی با مجامع و نهادهای علمی و فرهنگی سایر جوامع پرداخت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ما نباید از دیپلماسی فرهنگی غافل شویم، چراکه بسیاری از فعالیت‏ها را منحصر به فعالیت‏های دولتی کردیم. بحث نخبگانی کردن روابط فرهنگی از دولتی شدن صرف فعالیت‌های فرهنگی ما می‌کاهد.

وی ادامه داد: باید فضایی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی در خارج از کشور ایجاد کنیم که نخبگان با هم ارتباط داشته باشند و در این انجمن علمی حضور یابند.

ابراهیمی‌ترکمان با تأکید بر ایجاد برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در انجمن علمی برنامه‌ریزی روابط فرهنگی و اجتماعی گفت: ما باید با سایر کشورها در حوزه‌های مشترک فرهنگی تکیه کنیم و موضوع اصلی این انجمن «دیپلماسی علمی ـ فرهنگی» قرار گیرد.

در ادامه، اعضای هیأت مؤسس و هیأت مدیره این انجمن به ارایه نقطه نظرات خود پیرامون تولید محتوا، تأسیس اتاق فکر، شبکه‌سازی نخبگانی، مشارکت پژوهشگران و اندیشمندان، هم‌افزایی با دستگاه‌ها، انجام تحقیقات علمی و فرهنگی و ارتقای علمی روابط فرهنگی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با سایر جوامع پرداختند.

 

 

 

 

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت icro، تاریخ 9 مهر 98، کد مطلب: 31470: www.icro.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین