پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۵۸۴۳۶
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸
مشکل کمبود گاز مدت‌هاست که در منطقه سیستان موجب نارضایتی و گلایه‌مندی شدید شهروندان شده به گونه‌ای که افراد از ساعت‌های ابتدایی صبح مجبور به ایستادن در صف‌های طولانی جهت گرفتن یک یا دو سیلندر گاز مایع هستند. بنا به اظهارات مردم، ضعف در توزیع کپسول‌های گاز، بازار کاذب برای دلالان بوجود آورده است. بر این اساس، هجوم این افراد به سمت گرفتن کپسول با نرخ هشت هزار تومان و فروش در بازار آزاد با نرخ ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان موجب شده تا دلالان مرتبا در صف‌های گاز حضور داشته باشند یا اینکه با واسطه‌هایی که دارند از ماشین‌های حمل کپسول تعداد زیادی کپسول بگیرند تا بتوانند سود بیشتری از این راه بدست بیاورند.

شعارسال: مشکل کمبود گاز مدت‌هاست که در منطقه سیستان موجب نارضایتی و گلایه‌مندی شدید شهروندان شده به گونه‌ای که افراد از ساعت‌های ابتدایی صبح مجبور به ایستادن در صف‌های طولانی جهت گرفتن یک یا دو سیلندر گاز مایع هستند. بنا به اظهارات مردم، ضعف در توزیع کپسول‌های گاز، بازار کاذب برای دلالان بوجود آورده است. بر این اساس، هجوم این افراد به سمت گرفتن کپسول با نرخ هشت هزار تومان و فروش در بازار آزاد با نرخ ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان موجب شده تا دلالان مرتبا در صف‌های گاز حضور داشته باشند یا اینکه با واسطه‌هایی که دارند از ماشین‌های حمل کپسول تعداد زیادی کپسول بگیرند تا بتوانند سود بیشتری از این راه بدست بیاورند.
 
فرماندار زابل هم در این باره گفت: حداقل مصرف گاز مایع در روز درحدود ۴۰ تن می‌باشد که ما در حوزه سیستان هشت جایگاه توزیع گاز داریم که از این تعداد ۵ جایگاه در شهرستان زابل یک جایگاه در زهک، یک مورد در هیرمند و یک مورد در نیمروز قرار دارد. شهرستان هامون فاقد جایگاه است یکی ازپنج جایگاه زابل در اختیار شهرستان هامون قرار داده شده است.
 
غلامرضا گنجی افزود: در این شهرستان اگر روزانه چهار کشنده (نزدیک به ۸۰ تن گاز)، وارد شود مشکلی نخواهیم داشت اما مشکل عمده ما هجوم سایر شهروندان از حوزه سیستان به زابل است که اخیراً با توجه به افزایش سهمیه بنزین تعدادزیادی از دارندگان خودروهای شخصی به سمت گازسوز کردن خودروهای خود رفته‌اند و برخی از افراد نیز ده‌ها مغازه ال پی جی با تانکرهای چندهزار مترمکعبی بصورت غیر مجاز تعبیه کرده‌اند که ما در مرحله اول اقدام به  پلمپ مغازه‌های غیرمجاز کردیم.
 
وی از مردم خواسته تا از خرید کپسول با قیمت بالا خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به فرمانداری یا ازطریق سامانه ۱۲۴ رسیدگی به شکایات صنعت و معدن اعلام کنند.
 
 
 
شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  ازخبرگزاری    ایسنا،تاریخ انتشار:   10 بهمن    1398،کدخبر: 98111007035 ، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین