پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۶۱۰۱۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی مهر ابطالی بر دسیسه‌های دشمنان علیه امنیت ملی کشور خواهد بود.

شعار سال: انتخابات مجلس شورای اسلامی که دوم اسفند ماه برگزار خواهد شد تفاوت‌هایی با سال‌های گذشته دارد و تهدیدات مستقیم و غیر مستقیم مستکبران جهان علیه انقلاب اسلامی ایران بیشتر شده است. از سوی دیگر آمریکا و اسرائیل تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به ملت ایران می‌کنند. تحریم‌های ظالمانه، ضد بشری و یکسویه علیه مردم ایران مشکلاتی را برای آنها فراهم کرده است و دشمنان امنیت ملی کشور عزیزمان را نیز اشاره رفته‌اند؛ در این میان حفظ «اتحاد» و «همبستگی» می‌تواند امنیت ملی کشور را به خوبی حفظ کند.

مردم با حضور گسترده در تشییع شهید «حاج قاسم سلیمانی» و راهپیمایی باشکوه «۲۲ بهمن ماه» این پیام را به جهانیان مخابره کردند که برای حفظ امنیت ملی کشورشان از هیچ کاری دریغ نخواهند کرد؛ حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو مهر ابطالی بر دسیسه‌های دشمنان علیه امنیت ملی کشور خواهد بود.

حدادعادل: هدف فهرست شورای ائتلاف تشکیل مجلسی با شعار «نجات اقتصاد ایران» است

غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف در نامه‌ای خطاب به مردم تاکید کرد: "شورای ائتلاف" که برآمده از وحدت و همکاری دهها تشکل سیاسی و اجتماعی، صنفی و مردمی فعال کشور است، با توجه به نقش خطیر مجلس در اداره کشور، برای نیل به سربلندی ایران عزیز، تشکیل مجلسی قوی و کارآمد را ضروری می‌داند.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم شریف حوزه انتخابیه تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

سلام بر شما

اینک شما و فهرست ((ایران سربلند))، که از سوی "شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی" برای انتخابات مجلس یازدهم به حضورتان معرفی شده‌اند.

"شورای ائتلاف" که برآمده از وحدت و همکاری دهها تشکل سیاسی و اجتماعی، صنفی و مردمی فعال کشور است، با توجه به نقش خطیر مجلس در اداره کشور، برای نیل به سربلندی ایران عزیز، تشکیل مجلسی قوی و کارآمد را ضروری می‌داند. مجلسی که بتواند شعار ((نجات اقتصاد ایران)) را محقق سازد. در فهرست سی نفره ایران سربلند سعی شده است تا افرادی با ایمان، با اخلاق، پاکدست و انقلابی برای نمایندگی مجلس برگزیده شوند. ویژگی مهم این فهرست، جوانگرایی است که توصیه اکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه "گام دوم" است. حضور افراد با تجربه و دارای سابقه مدیریتی موفق و نیز روحانیون و زنان در کنار جوانان نخبه و خردمند به این فهرست، توازن بخشیده است.

خصوصیت مهم این فهرست آن است که برای نخستین بار در تهیه آن علاوه بر صاحب نظران از رأی و نظر مردم ۳۵۲ محله از محلات تهران و مناطق اطراف آن استفاده شده است.

امید است این سی نفر که سوابق، تحصیلات، تجربه و تخصص آنان در معرض افکار عمومی نهاده شده است؛ بتوانند با اعتماد شما افتخار نمایندگی مردم تهران، شمیرانات، لواسانات، ری و اسلامشهر و پردیس را در مجلس شورای اسلامی پیدا کنند و با تصویب قوانین دقیق و درست و نظارت لازم بر اجرای آنها، انتظارات ملت را برآورده سازند و به ویژه برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی گام‌های مؤثری بردارند.

لیست نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در تهران مشخص شد

لیست نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برای یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی پس از تغییراتی نسبت به لیست اولیه مشخص شد.

محسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای نهایی شدن فهرست این شورا در حوزه انتخابیه تهران گفت: فهرست ۳۰ نفره شورای ائتلاف برای حوزه انتخابیه تهران بعد از طی فرآیندی چند ماهه، مصاحبه‌های تخصصی، برگزاری مجمع عمومی و بررسی‌های کارشناسی آماده انتشار شد.

سخنگوی ائتلاف نیروهای انقلاب با تاکید بر اینکه لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با هدف تشکیل مجلسی قوی و کارآمد تهیه شده است، تصریح کرد: نام این لیست همانطور که اعلام شد "ایران سربلند" است که مهم‌ترین رویکرد آن "نجات اقتصاد ایران" خواهد بود.

بر اساس اعلام سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب لیست نهایی و قطعی این شورا برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به شرح زیر است:

۱- محمدباقر قالیباف
۲- سیدمصطفی آقامیرسلیم
۳- سیدمحمد آقامیری
۴- عزت الله اکبری تالار پشتی
۵- زهره الهیان
۶- محسن پیرهادی
۷- سیدرضا تقوی
۸- مجتبی توانگر
۹- مجتبی ثابتی
۱۰- عاطفه خادمی
۱۱- سیداحسان خاندوزی
۱۲- سیدمحسن دهنوی
۱۳- مجتبی رضاخواه
۱۴- سمیه رفیعی
۱۵- فاطمه رهبر
۱۶- عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی
۱۷- مصطفی زمانیان
۱۸- اقبال شاکری
۱۹- مالک شریعتی نیاسر
۲۰- مهدی شریفیان
۲۱- علی شمسی پور
۲۲- ابوالفضل عموئی
۲۳- فاطمه قاسم پور
۲۴- سیدنظام الدین موسوی
۲۵- الیاس نادران
۲۶- احمد نادری
۲۷- سید محمود نبویان
۲۸- سوده نجفی
۲۹- کیومرث هاشمی
۳۰ - سید علی یزدیخواه

خادمی: گلایه‌های مردم از عملکرد دولت است

هدایت الله خادمی عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد از تلاش‌های دولت برای ربط دادن گله‌های مردم به بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات اظهار داشت: گلایه‌های مردم از عملکرد دولت است. دولت به وعده‌هایش در زمینه اشتغال و ایجاد رونق اقتصادی عمل نکرد.

نماینده مردم ایذه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: رد صلاحیت نامزدهای متخلف و مفسد انتخابات مجلس بهترین اقدام شورای نگهبان بود. کسانی که غرق در فساد اقتصادی هستند، نباید تأیید صلاحیت شده و به مجلس راه یابند. نامزدهای انتخابات مجلس باید تصمیم بگیرند یا مدیریت سالم را انتخاب کنند و یا از حضور در مجلس انصراف دهند.

وی یکی از نقاط ضعف مجلس دهم را ورود نمایندگان به فعالیت‌های اقتصادی و تجاری خواند و گفت: بسیاری از نمایندگان در مجلس دهم به دنبال فعالیت‌های اقتصادی بودند که همین امر موجب فساد اقتصادی آنها شد و شورای نگهبان این افراد را رد صلاحیت کرد.

نجابت: برخی از گلایه‌ها برای رأی آوردن استفاده می‌کنند

حسین نجابت نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، در رابطه با ارزیابی خود از مجلس دهم و شاخصه‌های مورد نیاز برای تشکیل مجلس قوی مورد تاکید مقام معظم رهبری، اظهار داشت: به عقیده من آنچه مهم است تا مجلس یازدهم کمی متفاوت از مجلس دهم آن را رعایت کند بحث استقلال است. در جمهوری اسلامی قوا کاملاً مجزا هستند و این به معنای عدم همکاری نیست.

وی عنوان کرد: مجلس، دولت و قوه قضائیه باید دارای بلوغ سیاسی کامل و شرح صدر زیاد باشند تا بتوانند با هم همکاری کنند و در ضمن این همکاری باید استقلال خود را نیز حفظ کنند.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: این جریانات از این پیشران‌ها و گلایه‌های نیروهای اجتماعی استفاده می‌کنند تا خودشان رأی بیاورند. به عقیده من مردم دیگر متوجه این حرف‌ها شده‌اند و دیگر فصل اینکه ما بتوانیم با فریب مردم رأی جمع کنیم گذشته است. همه جناح‌ها باید فکر اساسی‌تری کنند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 25 بهمن 1398، کدخبر: 4852388، www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
0
0
حضور در انتخابات یعنی مشت محکم بر دهن دشمنان انقلاب
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین