پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۸۴۵۸۵
تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مذاکره تأمین‌کننده منافع ملی ما نیست.
شعار سال: عباس مقتدایی در واکنش به مسئولانی که مدام خواستار مذاکره مجدد با کشور‌های غربی و آمریکا هستند، گفت: هم راه مشخص است و هم تجربه به ما می‌گوید که مذاکره تأمین‌کننده منافع ملی ما نیست و هیچ مذاکره‌ای نباید انجام شود.
وی با تاکید بر اینکه هر گاه منافع ملی تأمین شود، مذاکره معنا دارد، اظهار داشت: علی‌رغم همه امتیازاتی که وزارت امور خارجه به غربی‌ها داده است، اما شاهد هستیم که آمریکا و سه کشور اروپایی عضو برجام به صورت کاملاً آشکار و برخلاف منافع ملی جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کنند.
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در شرایطی که قطعنامه ضدایرانی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، با اصرار دولت‌های اروپایی و با راهنمایی‌های آمریکا به تصویب رسیده است، آیا باز هم باید وارد دورِ باطل مذاکره‌ای شویم که نتیجه آن فشار بیشتر بر ایران است؟ کدام عقل سلیمی این مسئله را می‌پذیرد؟
مقتدایی افزود: بنابراین ما در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با دقت رفتار‌های کشور‌های غربی به خصوص سه کشور اروپایی عضو برجام را رصد می‌کنیم و بنا داریم که پاسخ‌های درخور و در ابعاد مختلف اقتصادی، تجاری و دیپلماتیک به آنان دهیم.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی مصرانه به دنبال تأمین منافع کشور است و اجازه نخواهیم داد قطعنامه‌هایی که ضمانت اجرایی ندارند، بر تصمیم‌گیری‌ها و راهبرد‌های ما اثرگذار باشد.
وی گفت: پیام مجلس به دولت این است که آنان نباید به هیچ وجه از منافع ملی کشور کوتاه بیایند چرا که مطمئن هستیم مقاومت ملت، اصرار نابه‌جای قدرت‌های خارجی برای تسلیم شدن ایران مقابل نظام سلطه را در هم خواهد شکست.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۹، کد خبر: ۴۹۶۰۶۳۵، www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین